Włosy mogą zachwycać pięknem, zdrowiem i dobrą kondycją, jednak wiele osób ma z nimi różnorodne problemy. Chodzi przede wszystkim o nadmierne wypadanie, gwałtowne łysienie lub łupież. Tego typu dolegliwości są nie tylko mało estetyczne, ale mogą być także skutkiem poważnych chorób. Aby dokładnie zdiagnozować przyczynę problemów z włosami i skórą głowy, warto zdecydować się na specjalistyczne badania w naszym gabinecie. Dzięki nim walka z dolegliwościami stanie się bardziej skuteczna, a przede wszystkim świadoma i kompleksowa.

Kompleksowe badania trychologiczne

Problemami, które są związane z włosami oraz skórą głowy, zajmuje się lekarz trycholog. Na naszym blogu można znaleźć specjalistyczne porady, wskazówki i opis badań, jakie może wykonać specjalista. Ogromne znaczenie w diagnostyce dolegliwości ma analiza budowy włosa pacjenta. Na blogu znajdują się wszystkie wskazania do badania, a także jego dokładny przebieg. Dzięki temu pacjent może odpowiednio wcześniej się przygotować – zarówno, fizycznie, jak i psychicznie.

Nowoczesne rozwiązania w diagnostyce włosów

Na blogu znajdą Państwo nie tylko porady dotyczące badań podstawowych, ale również tych, które na całym świecie uważa się za najbardziej innowacyjne i skuteczne. Jednym z nich jest trichoskopia, czyli badanie komputerowe włosów i skóry przy pomocy bardzo dokładnej i czułej kamery. Dzięki niemu można wykryć przyczynę problemów i skutecznie z nią walczyć. Na blogu można znaleźć również informacje o tym, jaka jest budowa zdrowego włosa, co pomaga w zrozumieniu wszelkich dolegliwości.