Skip to main content

Transplantacja włosów

Transplantacja włosów często okazuje się jedynym skutecznym rozwiązaniem dla pacjentów cierpiących na poważne schorzenia. Nadmierne wypadanie, a nawet łysienie, może być skutkiem postępujących zmian hormonalnych lub leczenia. Jednym z najbardziej znanych przykładów jest chemioterapia nowotworów. Transplantacji mogą poddać się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Dzięki niej można nie tylko poprawić wygląd, ale przede wszystkim komfort psychiczny. Brak owłosienia często jest przyczyną obniżonej pewności siebie, a nawet depresji. Na naszym blogu można znaleźć szereg porad na temat transplantacji i wskazań do zabiegu.

Przeszczep włosów sposobem na powrót do normalności

Transplantacja może być jedynym sposobem na piękne włosy dla osób po chemioterapii lub tych, które nie mają szans na naturalny porost włosów. Co ciekawe, przeszczep można wykonać nie tylko na skórze głowy. Coraz bardziej popularna staje się transplantacja brwi lub włosów łonowych. Często okazuje się to bardzo ważne dla zdrowia seksualnego i emocjonalnego. Na naszym blogu pacjenci mogą uzyskać informacje o wskazaniach i przebiegu transplantacji. Dostępne są również porady w zakresie technik przeszczepu – głównie FUE oraz ARTAS. Dzięki temu przed zabiegiem można przygotować się psychicznie i lepiej poznać jego istotę.

Pielęgnacja włosów po przeszczepie

Włosy, zarówno naturalne jak i transplantowane, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Na naszym blogu znajdują się porady lekarza specjalisty o tym, w jaki sposób dbać o włosy po przeszczepie na co dzień. Ważne są także zalecenia lekarskie, czyli dokładne wskazówki bezpośrednio po zabiegu aż do miesiąca po nim.

Transplantacja włosów

Przeszczep brwi – przebieg zabiegu i efekty

Wiele osób boryka się z problemem przerzedzonych brwi lub całkowitego ich braku. Zanik brwi lub ich przerzedzenie to przykra przypadłość, która zazwyczaj bywa doraźnie ukrywana pod makijażem. Warto pozbyć się tego problemu na stałe! Przeszczep…
31 sierpnia 2019
Transplantacja włosów

Włosy po chemioterapii – sprawdź jak odzyskać

Wielu pacjentów stojących przed koniecznością poddania się leczeniu onkologicznemu obawia się o utratę bądź przerzedzenie włosów po chemioterapii. Włosy po chemioterapii wypadają - problem jedynie częściowego odrastania włosów po leczeniu przeciwnowotworowym dotyczy dość licznej części…
17 sierpnia 2019