Suche i łamliwe włosy są zmorą wielu osób. Niestety ale zazwyczaj to my sami przyczyniamy się do ich złego stanu. Wpływ na to ma min. nadmierne przesuszenie, nieprawidłowa pielęgnacja, niezdrowy tryb życia, wpływ wysokiej temperatury np. w saunie czy solarium, nadmierna ekspozycja na słońcu. Częste zabiegi stylizacyjne z użyciem lokówki czy prostownicy, również mają wpływ na kondycję włosów. Suche włosy stają się kruche i łamliwe. Pod wpływem stresu, szybkiego tempa życia, zmęczenia i zmian hormonalnych, włosy stają się matowe, zaczynają wypadać. Takie sygnały powinny być jednoznaczne, trzeba przeciwdziałać tym procesom.

Włosy łamliwe i podatne na wypadanie

Piękne, lśniące włosy są marzeniem każdego, można to osiągnąć dzięki ich właściwej pielęgnacji. Regeneracja suchych i zniszczonych włosów jest wyzwaniem, jednak można go spokojnie osiągnąć, jeśli będziemy w swoich poczynaniach cierpliwi i systematyczni. Podstawą jest odpowiedni szampon, który będzie delikatny, a zarazem w swoim składzie będzie posiadał składniki wzmacniające włosy. Właściwie dobrany szampon powinien również regulować pracę gruczołów łojowych oraz łagodzić podrażnienia.

zabieg keratynowy efekty

W celu poprawienia stanu włosów, przeciwdziałaniu ich wypadaniu, warto sięgnąć również po odpowiednie odżywki. Są to preparaty wzmacniające cebulki włosów, poprawiające mikrokrążenie w mieszkach włosowych, a także zapewniające odpowiednią równowagę skóry. Na rynku dostępnych jest wiele masek przeznaczonych do włosów skłonnych do wypadania. Zazwyczaj za ich efektywne działanie odpowiedzialne są ekstrakty roślinne np. wyciąg z łopianu, arniki górskiej, sosny zwyczajnej, rumianku, czy rozmarynu.

Skuteczny zabieg wzmacniający włosy łamliwe

Bardzo efektownym zabiegiem wzmacniającym włosy jest mezoterapia. W skórę głowy wstrzykiwane są koktajle witaminowe, które w swoim składzie posiadają mikroelementy i aminokwasy. Popularny jest koktajl z peptydami, który pobudza włosy do wzrostu i odpowiednio je odżywia. Zazwyczaj zabieg ten powtarza się co dwa, trzy dni. Aby osiągnąć zadowalający efekt, wykonuje się go około pięciu razy.

O włosy należy dbać, poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków, zabiegów pielęgnacyjnych. Istotne jest również odpowiednie odżywianie oraz właściwy styl życia, te wszystkie czynniki są bardzo ważne i mają odzwierciedlenie min. w kondycji włosów.

Dr Piotr Turkowski

Dr Piotr Turkowski

Lekarz medycyny estetycznej, specjalista i pasjonat chirurgii odtwórczej włosów, kończący specjalizację z chirurgii plastycznej. Jedyny oficjalnie zarejestrowany w Warszawie członek międzynarodowej światowej organizacji chirurgii odtwórczej włosów (ISHRS), zrzeszającej najlepszych na świecie specjalistów w tej dziedzinie.

Zostaw komentarz