Skip to main content

Zdrowe, lśniące i gęste włosy to atrybut wyglądu każdego człowieka. Różne czynniki, takie jak niewłaściwa dieta, procesy związane ze starzeniem się organizmu, czy niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych sprawiają, że włosy z czasem stają się słabsze i zaczynają wypadać. Karboksyterapia to idealne rozwiązanie, które sprawdzi się przy powyższym problemie. Jest to wszechstronny zabieg polegający na precyzyjnym wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla, który jest czystym, medycznym gazem, co gwarantuje skuteczność i najwyższe bezpieczeństwo zabiegu. Za pomocą karboksyterapii można poprawić wygląd praktycznie całego ciała, zmniejszyć cellulit, rozstępy, widoczność zmarszczek, cieni i obrzęków pod oczami oraz poprawić elastyczność skóry. Wstrzykiwany pod skórę CO2 powoduje zwiększenie ukrwienia danej okolicy, tworzenie mikrokrążenia, co skutkuje lepszym odżywieniem skóry, pobudzeniem i tworzeniem kolagenu.

Zasady działania karboksyterapii

Karboksyterapia to jeden z najskuteczniejszych i najpopularniejszych zabiegów na nadmierne wypadanie włosów. Zabieg ten znany jest od dziesięcioleci i uznawany był zawsze za bardzo skuteczną metodę leczenia. Polega na podawaniu w głąb skóry głowy medycznego dwutlenku węgla za pomocą cienkiej igły. Wprowadzenie pod skórę głowy dwutlenku węgla stymuluje tworzenie nowych naczyń krwionośnych, intensywnie pobudza metabolizm, poprawia mikro i makrokrążenie, a także poprawia elastyczność skóry. Dzięki takim działaniom następuje intensywne odżywienie mieszków włosowych i cebulek oraz pobudzenie pustych mieszków włosowych do produkcji nowych. Skutkuje to zahamowaniem nadmiernego wypadania oraz wzrostem nowych włosów.

Karboksyterapia skóry głowy

Metoda karboksyterapii skóry głowy jest metodą mało inwazyjną, naturalną oraz w 100% bezpieczną.  Zabiegi te wykonywane są przy użyciu specjalistycznych urządzeń medycznych przez lekarza dermatologa. Najnowsza technologia podgrzewania dwutlenku węgla gwarantuje bezbolesność zabiegów oraz brak konieczności przygotowania do ich przeprowadzenia. Tuż po zakończeniu pacjent może powrócić do codziennych czynności. Na szczególną uwagę zasługuje także duża skuteczność terapii.

Wskazania

Zabieg karboksyterapii można wykonywać w terapii różnych typów łysienia – w tym także łysienia androgenowego. Można go stosować w terapii włosów o różnym podłożu (stres, leki, zaburzenia hormonalne) oraz jako zabieg przyspieszający porost włosów. Zabieg karboksyterapii może być stosowany jako samodzielny zabieg lub w połączeniu z innymi zabiegami. Połączenie karboksyterapii  z mezoterapią igłową lub osoczem bezpłytkowym potęguje działanie hamujące wypadanie włosów oraz pobudzające ich wzrost. Karboksyterapia jest więc świetnym rozwiązaniem dla osób, które pragną przywrócić naturalną gęstość włosów, odżywić je oraz zapobiec ponownej  utracie. Zabieg gwarantuje pełne bezpieczeństwo oraz widoczne rezultaty i stanowi rozwiązanie problemów dotyczących nadmiernego wypadania włosów.

Przeciwwskazania

Zabieg karboksyterapii jest zabiegiem bardzo bezpiecznym i mało inwazyjnym, ponieważ używany gaz (dwutlenek węgla) jest gazem fizjologicznym, a jego nadmiar usuwany zostaje przez płuca i nerki. Ponadto jego działanie ogranicza się do miejsca podania. Do najważniejszych przeciwwskazań należy ciężka niewydolność płuc, serca oraz nerek, zaburzenia krzepnięcia krwi, niewyrównana cukrzyca, choroby nowotworowe, epilepsja, ciąża i karmienie piersią. Zabiegu nie należy przeprowadzać także w przypadku występowania infekcji wirusowych takich jak opryszczka, półpasiec oraz zły stan ogólny.

Przebieg zabiegu

Zabieg karboksyterapii przeprowadzany jest przy pomocy specjalistycznej aparatury. W terapii wypadaniu włosów cienką igłą sterylny gaz zostaje aplikowany śródskórnie, dozy gazu są w pełni kontrolowane, a ilość i dawki gazu wprowadzanego są dostosowane do okolicy, która jest poddawana zabiegowi. Podczas zabiegu można odczuwać ukłucie, poczuć swędzenie i rozpychanie pod skórą. Dyskomfort jest chwilowy i trwa do kilku minut.

Dwutlenek węgla szybko i łatwo rozchodzi się w tkankach. Na skórze widać wówczas uwypuklenia i zaczerwienienie. Zaczerwienienie skóry spowodowane rozszerzeniem naczyń krwionośnych utrzymuje się do 30 minut, u osób bardziej wrażliwych do 24h. O tym jak długo trwa zabieg, decyduje ilość podawanego gazu. Sam zabieg karboksyterapii nie wymaga specjalnego przygotowania. Przed jego przeprowadzeniem zaleca się jedynie umycie głowy.

Zalety karboksyterapii

Metoda karboksyterapii posiada wiele zalet. Jednymi z najważniejszych są np.:

  • Trwałość i skuteczność – zabieg karboksyterapii stymuluje organizm do produkcji kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność skóry, a także wpływają na wzrost włosów.
  • Możliwość łączenia zabiegów – karboksyterapia może być łączona z innymi kuracjami, potęgując efekty w postaci poprawy stanu skóry głowy, zahamowania wypadania i poprawy kondycji włosów oraz stymulowania wzrostu nowych włosów.

Efekty

Dwutlenek węgla dzięki swoim fizjologicznym właściwościom wykazuje działanie dotleniające i antyoksydacyjne. Jest gazem fizjologicznym, ale wprowadzony śródskórnie wywołuje w miejscu aplikacji zwiększone dotlenienie okolicznych tkanek. Dzieje się tak, ponieważ miejscowe wprowadzenie dwutlenku węgla wywołuje niemal natychmiastową reakcję organizmu, która interpretuje karboksyterapię jako niedobór tlenu. Zwiększone dotlenienie w tkankach poprawia metabolizm komórek, procesy metaboliczne zwiększają możliwość wzrostu i rozmnażania komórek, co w przypadku łysienia wiąże się to z tworzeniem nowych włosów. Najlepsze efekty uzyskuje się po serii zabiegów, natomiast zauważalne zmiany można zaobserwować już po 3 – 4 zabiegach.

4.4/5 - (23 głosy)

Zostaw komentarz