Szukasz najlepszej metody przeszczepu włosów? Dotychczasowa terapia odzyskania włosów nie dała oczekiwanych efektów?  Sprawdź dlaczego idealnym rozwiązaniem dla osób borykających się z problemem łysienia lub częściową utratą włosów jest – przeszczep włosów metodą FUE.

Na czym polega przeszczep włosów metodą FUE?

Przeszczep włosów metodą FUE (Follicular Unit Extraction), polega na ekstrakcji, czyli wyodrębnieniu i wydobyciu pojedynczych mieszków włosowych z okolicy skóry owłosionej – zwanej okolicą dawczą w okolicę pozbawioną owłosienia – zwaną okolicą biorczą.

Metoda przeszczepu włosów FUE należy do rodzaju przeszczepów autologicznych – czyli polegających na przeniesieniu tkanek w obrębie tego samego organizmu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, transplantacja własnej tkanki nie powoduje reakcji alergicznych i nie niesie ryzyka odrzucenia przeszczepu.

Jest to obecnie najnowocześniejsza, najbardziej bezpieczna, i dokładna, a zarazem wyrafinowana metoda transplantacji włosów na świecie.

Metoda FUE jest techniką czasochłonną, jednak zarazem najbardziej precyzyjną i najmniej inwazyjną w porównaniu do innych, znanych metod transplantacyjnych. Pozwala to ograniczyć ilość ewentualnych powikłań, skrócić czas rekonwalescencji, dyskomfort nieestetycznych i dokuczliwych szwów oraz powstających z nich blizn, będących przykrą pozostałością po zabiegach z użyciem skalpela (metoda STRIP). Mikroblizny po transplantacji mieszków FUE – są praktycznie niewidoczne.

Dla kogo FUE to najlepsza metoda przeszczepu?

Przeszczep metodą FUE, najczęściej przeprowadzany jest u pacjentów, którzy z powodów estetycznych oraz dla komfortu emocjonalnego – chcą uniknąć szpecącej blizny, powstającej po przeszczepie metodą STRIP (linijne blizny, będące efektem gojenia się ran po pobraniu paska transplantacyjnego z tyłu głowy).

Coraz częściej stosuje się metodę FUE, która jest dużo lepsza do korekcji większych powierzchni łysin skóry głowy. Ze względu na precyzyjność tej metody, którą jest wyższa od najlepszych, dostępnych na rynku robotów, czas zabiegu nawet do 8-10h może wydawać się pacjentowi początkowo bardzo długi. Jednak efekty przeszczepu, jego precyzyjność przy metodzie FUE zdecydowanie rekompensują tę małą niedogodność poświęconego na zabieg czasu.

Przeszczep włosów FUE wykonuje się również w przypadku chęci niwelowania niewielkich braków w owłosieniu – np. wąsów, brwi lub pokrywaniem wszelkiego rodzaju blizn – w tym blizn będących nieprzyjemną pozostałością po poprzednich, bardziej ingerencyjnych chirurgicznie metodach przeszczepów włosów (np. wykonanych właśnie metodą STRIP).

Zalety transplantacji metodą FUE

Bez użycia skalpela

Bez użycia szwów

Bez bólu

Wykonujemy przeszczepy najmniej inwazyjną metodą, następnego dnia można wrócić do pracy

Brak widocznych blizn po zabiegu

Doświadczony zespół chirurgiczny zajmujący się przeszczepami włosów

(6 osób doświadczonego personelu)

Technika DHI

(pełna kontrola głębokości kierunku, kąta rosnącego włosa, naturalne rezultaty)

Gwarantujemy naturalne rezultaty

Zabiegi przeprowadzają Lekarze członkowie ISHRS

(The International Society of Hair Restoration Surgery) do towarzystwa należą najlepsi specjaliści zajmującymi się przeszczepami włosów, nie technicy.

Do zabiegu używamy specjalnych roztworów zwiększających przeżywalność włosów

Osiągamy wysoki poziom „przyjmowalności” przeszczepionych włosów ponad 90%

Potrzebujemy pobrać mniej przeszczepów aby uzyskać satysfakcjonujące rezultaty

Transection rate poniżej 5%

Dr Piotr Turkowski

Dr Piotr Turkowski

Lekarz medycyny estetycznej, specjalista i pasjonat chirurgii odtwórczej włosów, kończący specjalizację z chirurgii plastycznej. Jedyny oficjalnie zarejestrowany w Warszawie członek międzynarodowej światowej organizacji chirurgii odtwórczej włosów (ISHRS), zrzeszającej najlepszych na świecie specjalistów w tej dziedzinie.

Zostaw komentarz