Skip to main content

Osocze bogatopłytkowe na włosy (PRP)

Ożyw swoją czuprynę! Osocze bogatopłytkowe na ratunek Twoim włosom

Każdemu zależy na tym, aby posiadać bujną i lśniącą czuprynę. Niestety wiele osób boryka się z powszechnym problemem, jakim jest łysienie. Znaczna utrata włosów powoduje więc także spadek samooceny i dobrego samopoczucia. Zmiany te dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn w każdym wieku. Mogą być skutkiem zmian atmosferycznych, genetycznych, czy też nieodpowiedniej pielęgnacji skóry głowy. Łysienie może występować zarówno samoistnie, jak i być odpowiedzią organizmu na uwarunkowania genetyczne. Jest to również problem wielu osób, które przeszły terapie lecznicze.

Na szczęście zajmujemy się kompleksowym leczeniem łysienia dzięki zastosowaniu osocza bogatopłytkowego na włosy. Dzięki temu nasi Pacjenci mogą cieszyć się skutecznością i bezpieczeństwem metody, która umożliwi uzyskanie naturalnej rewitalizacji i regeneracji skóry oraz włosów.

Platelet-rich plasma for hair (PRP)

Na czym polega zabieg na włosy z osoczem?

Osocze bogatopłytkowe jest koncentratem pozyskiwanym z płytek własnej krwi w niewielkiej ilości osocza. Otrzymuje się go podczas odwirowania wcześniej pobranej od Pacjenta krwi. Koncentrat składa się z cennych czynników wzrostu, które powodują odnowę skóry, pobudzenie regeneracji tkanek i fibroblastów do produkowania nowego kolagenu.

Metoda ta wyróżnia się dużą skutecznością i bezpieczeństwem, ponieważ pozwala cieszyć się naturalnym procesem rewitalizacji i regeneracji skóry włosów przy równoczesnym zastosowaniu substancji uzyskanej z krwi Pacjenta. Wraz z mezoterapią zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego cieszą się w naszej Klinice dużym zainteresowaniem, które wynika głównie ze skuteczności metody. Osocze bogatopłytkowe na włosy w leczeniu łysienia stanowi innowacyjną metodę, która wykorzystuje osocze krwi pacjenta.

Substancja te składa się z cennych elementów aktywnych, które pobudzają regenerację oraz biostymulację skóry głowy. Czynniki wzrostu odpowiadają za stymulację pracy cebulek włosowych, redukują ilość wypadających włosów oraz pobudzają wzrost nowych. Na uwagę zasługuje także fakt, że zabieg z osoczem na wypadające włosy korzysta z własnej krwi Pacjenta. Dzięki temu aplikowana substancja nie powoduje stanów zapalnych oraz alergii, które mogłyby pogorszyć stan owłosienia.

Osocze bogatopłytkowe wyróżnia się także szerokim zastosowaniem ze względu na swoje właściwości. Pozwala przyspieszyć gojenie się ran, blizn oraz nieestetycznych zmian skórnych. Dzięki temu cieszy się tak dużym uznaniem przez medycynę estetyczną. Pacjenci mogą więc cieszyć się spektakularnymi efektami w postaci pobudzenia komórek macierzystych mieszków włosowych do przejścia ze stanu uśpienia w aktywność. Obecność aktywnych płytek krwi powoduje natomiast, że skóra głowy jest bardziej nawilżona, a praca gruczołów łojowych zostaje uregulowana. W efekcie zapobiega się powstawaniu łojotoku.

problem wypadania wlosow

Wskazania do zabiegu

Mezoterapia skóry głowy z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego to zabieg, który polecany jest przede wszystkim pacjentom z nadmiernym łysieniem, wypadaniem włosów spowodowanym niewłaściwym odżywianiem, stresem, ciążą i laktacją. Zabiegi mogą mieć także postać profilaktyczną i zapobiegać pogłębianiu się problemu. Osocze bogatopłytkowe stosuje się także u osób, które zauważyły przerzedzające się włosy na różnych częściach głowy. Zabieg może być wykonywany zarówno na czubku głowy, jak i nad czołem oraz w obszarze skroniowym.

Zabieg na włosy z osoczem może być stosowany zarówno u mężczyzn, jak i kobiet w każdym wieku. Głównym wskazaniem do terapii jest problem nadmiernego i szybkiego tracenia włosów. Lekarz może zlecić terapię osoczem bogatopłytkowym także u Pacjentów, którzy borykają się z łysieniem plackowatym, androgenowym oraz telogenowym, osłabieniem mieszków włosowych, czy też ze zmniejszonym porostem włosów.

Przeciwwskazania do zabiegu

Pacjenci, którzy chcą skorzystać z zabiegu na włosy z osoczem, muszą pamiętać o tym, że jak każde działanie z zakresu medycyny estetycznej, tak i w tym przypadku wyróżnia się kilka przeciwwskazań uniemożliwiających przeprowadzenie terapii. Należy do nich m.in. ciąża, laktacja, zażywanie leków rozrzedzających krew oraz problemy z krzepliwością krwi.

Lekarze odradzają wykonania zabiegu również w przypadku osób, które borykają się z aktywnymi nowotworami złośliwymi, immunosupresją, aktywnymi fazami wirusowymi chorób zakaźnych, czy też małopłytkowością. Dlatego też przed podjęciem decyzji o zakwalifikowaniu Pacjenta do zabiegu lekarz zawsze przeprowadza wnikliwy wywiad medyczny, który pozwoli wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do terapii.

Przebieg zabiegu

Zabieg na włosy z osoczem bogatopłytkowym nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Należy jedynie pamiętać o tym, aby tydzień przed wstrzykiwaniem preparatu w skórę głowy odstawić leki przeciwzakrzepowe i niesteroidowe leki przeciwzapalne – aspirynę, diklofenak, ibuprofen, ketoprofen oraz naproksen. W dzień zabiegu warto natomiast wypić duże ilości płynów (1,5 – 2 litry wody) i odstawić alkohol.

Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz kieruje także Pacjenta na konsultację medyczną z trychologiem, w której trakcie specjalista przeprowadza wywiad medyczny. Wykonuje także badanie włosów i skóry głowy trichoskopem, dzięki czemu może dokładnie przeanalizować stan owłosienia i wykryć przyczynę problemu. To także sposób na to, aby wyeliminować ewentualne przeciwwskazania do rozpoczęcia terapii.

Zanim lekarz zaaplikuje osocze bogatopłytkowe po skórę głowy, pobiera niewielką ilość krwi Pacjenta, aby później umieścić pobraną substancję w specjalnej wirówce. W maszynie tej osocze zostaje oddzielone wraz z koncentratem płytek krwi od pozostałych składowych krwi (krwinek białych i czerwonych). Kiedy osocze zostaje już otrzymane, umieszcza się je w strzykawce i aplikuje w skórę głowy. W tym celu stosuje się niewielkie, cienkie i krótkie igły. Osocze podaje się Pacjentowi dokładnie tak, jak ma to miejsce podczas mezoterapii. Dzięki temu Pacjenci nie muszą obawiać się o występowanie rozległych stanów zapalnych i zaczerwienienia.

Terapia podania osocza bogatopłytkowego w skórę głowy trwa około 30 – 60 minut i zwykle wymaga podania znieczulenia miejscowego. Pacjenci nie muszą więc obawiać się nieprzyjemnych dolegliwości bólowych w trakcie zabiegu. Cienkie igły redukują natomiast uczucie mrowienia, szczypania i pieczenia w trakcie aplikacji substancji. Warto jednak pamiętać, że aby cieszyć się zadowalającymi efektami, zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów – od 3 do 4 co 4 – 6 tygodni.

mezoterapia iglowa

Rekonwalescencja po zabiegu

Zabieg na włosy z osoczem jest niemalże bezinwazyjny, dzięki czemu Pacjent może wrócić do codziennych aktywności na drugi dzień. Warto pamiętać, aby bezpośrednio po terapii osoczem unikać mycia włosów przez ok. 12 godzin, korzystania z sauny, basenu, a także gorących kąpieli. Należy również powstrzymać się od farbowania włosów w trakcie najbliższych dób po zabiegu. Lekarze zalecają także, aby przez ok. 6 tygodni od zabiegu unikać słońca, ponieważ niesie ono ryzyko występowania przebarwień. Przed ekspozycją skóry głowy na promieniowanie UV warto także zastosować krem z filtrem przeciwsłonecznym SPF +50.

Zabieg na włosy z osoczem w pigułce

ok
Zabieg na włosy z osoczem to innowacyjna metoda na leczenie chorób włosów, która powstrzymuje ich nadmierne wypadanie i łysienie.
ok
Leczenie to nic innego, jak aplikacja preparatu powstającego z krwi Pacjenta w osłabione miejsca na skórze głowy. Efektem są zagęszczone, wzmocnione i zregenerowane włosy.
ok
Krew pobierana od Pacjenta umieszczana jest w specjalnej wirówce, gdzie dochodzi od oddzielenia czerwonych krwinek od osocza. Proces ten pozwala także uzyskać czynnik aktywujący, który uwalnia z płytek ich cenną zawartość – proteiny i czynnik wzrostu aktywizujący komórki.
ok
Zabieg trwa od pół do jednej godziny i jest praktycznie bezbolesny dzięki temu, że Pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe. Cała terapia przeprowadzana jest natomiast za pomocą cienkich igieł, które także zmniejszają nieprzyjemne dolegliwości bólowe.
ok
W trakcie zabiegu wykorzystuje się preparat z krwi Pacjenta, dzięki czemu jest on swoisty dla organizmu i minimalizuje ryzyko wystąpienia alergii i niepożądanych efektów.
ok
Po przeprowadzonym zabiegu Pacjenci mogą cieszyć się wzmocnionymi i zregenerowanymi włosami. Pełne efekty są zauważalne po 3 – 6 miesiącach i utrzymują się trwale na długi okres czasu. Dużą zaletą terapii jest również fakt, że Pacjent może wrócić do codziennych zajęć już następnego dnia.

Efekty zabiegu

Efektem zabiegu na włosy z osoczem bogatopłytkowym, jest przede wszystkim regeneracja skóry głowy, którą można cieszyć się po upływie 3 – 6 miesięcy od zakończenia serii zabiegowej. Osocze bogatopłytkowe pozwala stopniowo zahamować nadmierne wypadanie włosów, a także stymuluje wzrost nowych cebulek. W rezultacie Pacjent przestaje martwić się utratą włosów, a może pochwalić się stopniowym zagęszczeniem czupryny. Zabieg wyróżnia się także dużym bezpieczeństwem, ponieważ osocze pozyskiwane jest z krwi Pacjenta. W efekcie terapia nie wywołuje podrażnień skóry głowy oraz alergii.

Zabieg na włosy z osoczem to więc świetna propozycja dla osób, którym zależy na redukcji problemu nadmiernego wypadania włosów oraz łysienia. W efekcie włosy stają się mocniejsze i zyskują większą gęstość. To także sposób na regenerację struktury włosa i pobudzenie wzrostu baby hair. Na uwagę zasługuje także fakt, że osocze bogatopłytkowe działa również na cebulki włosów. Czasem u niektórych osób występuje niewielkie zaczerwienienie po zabiegu oraz miejscowa tkliwość. Objawy te są jednak naturalną reakcją organizmu na podanie osocza i ustępują po kilku godzinach od zabiegu. Po terapii można odczuwać także zwiększone uczucie napięcia skóry głowy w miejscu, gdzie wstrzykiwano preparat. To także naturalne zjawisko, które świadczy o tym, że osocze zaczęło działać i wynika z uwalniania się z płytek czynników wzrostu.

FAQ

Czym jest terapia osoczem bogatopłytkowym na wypadające włosy?

Terapia osoczem bogatopłytkowym (PRP) na wypadające włosy to procedura, podczas której osocze bogate w płytki krwi (komponent krwi pełnej czynników wzrostu) jest ekstrahowane z krwi pacjenta, a następnie iniekowane z powrotem w skórę głowy, aby stymulować wzrost włosów.

Jak działa terapia osoczem bogatopłytkowym na wypadające włosy?

Terapia PRP działa poprzez wykorzystanie naturalnych czynników wzrostu obecnych w płytkach krwi do stymulowania regeneracji komórek i wzrostu włosów. Czynniki wzrostu mogą stymulować aktywność mieszków włosowych i promować nowy wzrost włosów.

Jak często powinienem poddać się terapii osoczem bogatopłytkowym na włosy?

Częstotliwość zabiegów PRP zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta i zaleceń lekarza. Na ogół, zabiegi PRP na wypadające włosy przeprowadza się co kilka miesięcy.

Czy terapia osoczem bogatopłytkowym na włosy jest skuteczna?

Badania wykazały, że terapia PRP może być skuteczna w leczeniu niektórych rodzajów wypadania włosów, szczególnie androgenowego łysienia. Jednak skuteczność może różnić się w zależności od indywidualnych okoliczności.

* Przedstawiona treść ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.