Skip to main content

Często stosujemy wyszukane preparaty do zniszczonych czy łamliwych włosów, które zawierają specjalistyczne substancje. Tymczasem okazuje się, że wystarczy uzupełnić we włosach niedobór ich naturalnych składników, aby znacznie polepszyć ich kondycję. Najważniejszym z nich jest keratyna. Przekonajmy się, że skuteczność tkwi w prostocie, a piękno włosów w ich odpowiedniej pielęgnacji – preparatami z keratyna na włosy.

Keratyna – co to jest?

Keratyna to białko, które stanowi główny budulec włosów. Aż 65-90% objętości włosów to właśnie keratyna, zbudowana z aminokwasów, lipidów, minerałów i wody. Poziom keratyny we włosach wpływa na ich kondycję. Włosy bogate w keratynę charakteryzują się lepszym wyglądem i odpornością na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Niestety, włosy tracą keratynę w wyniku wielu czynników, takich jak zabiegi stylizacyjne, farbowanie, rozjaśnianie, prostowanie prostownicą czy choćby zwykła ekspozycja na promieniowanie UV lub mróz. Jako ciekawostkę można podać fakt, że rodzaj wiązań keratynowych występujących we włosach warunkuje to, czy włosy są proste czy bardziej kręcone.

Keratyna na włosy – jak działa?

Sklepy oferują nam szampony z keratyną, apteki – preparaty i odżywki z keratyną, a producenci urządzeń do stylizacji włosów opracowali już nawet specjalne prostownice do włosów z keratyną. Wszystko po to, by naszym włosom nie groził niedobór keratyny, którą tak łatwo utracić w dobie niszczących zabiegów fryzjerskich i agresywnych środków do farbowania. To właśnie keratyna na włosy sprawia, że są one gładkie, wytrzymałe i mają połysk. Oprócz zauważalnej zmiany wizualnej, keratyna na włosy czyni je łatwiejszymi do rozczesywania i układania, a także zapobiega puszeniu się włosów i rozdwajaniu końcówek. Krótko mówiąc – keratyna do włosów to same korzyści, zarówno dla wyglądu włosów jak i dla ułatwienia dbałości o nie.

Zabieg keratynowy na włosy

Istnieją różne rodzaje zabiegu keratynowego, ale każdy z nich polega na uzupełnieniu we włosach niedoborów keratyny. Zabieg keratynowy polecany jest osobom, których włosy są suche, łamliwe i matowe. Najpierw włosy zostają umyte specjalnym szamponem, a później płynna keratyna zostaje wprasowana w poszczególne pasma włosów, przy wykorzystaniu ceramicznego żelazka fryzjerskiego, rozgrzanego do temperatury ponad 200°C.

zabieg keratynowy efekty

Efekty zabiegu keratynowego dostrzegalne są natychmiast po zabiegu i utrzymują się przez czas od 3 do 8 miesięcy, po którym zabieg można powtarzać dowolną ilość razy. Duży wpływ na trwałość efektu ma stan włosów poddawanych zabiegowi oraz przestrzeganie odpowiedniej pielęgnacji włosów po zabiegu. Cena zabiegu keratynowego mieści się w granicach 250-1000 zł, w zależności od długości i gęstości włosów. Popularny jest także zabieg keratynowego prostowania włosów (tzw. prostowanie brazylijskie), który oprócz wzbogacenia włosów w keratynę zapewni także skuteczne ujarzmienie niechcianych fal i loków.

Płynna keratyna – jak stosować?

Kurację keratynową dla włosów możemy także przeprowadzić w warunkach domowych. Wystarczy, że nabędziemy preparat z płynną keratyną i dodamy kilka kropel do stosowanych na co dzień kosmetyków do włosów. Płynna keratyna do włosów zmieszana np. z szamponem, odżywką bądź maską do włosów sprawi, że niedobór keratyny we włosach zostanie przynajmniej częściowo uzupełniony. Przed zakupem warto wpisać w wyszukiwarkę hasło „keratyna na włosy opinie”, aby dowiedzieć się, jaka keratyna jest polecana przez użytkowników, bowiem płynna keratyna różnych producentów może skutkować mniej lub bardziej trwałym efektem regeneracji włosów. Jak inaczej stosować płynną keratynę, aby kuracja keratynowa była skuteczna?

  1. Umyj włosy szamponem oczyszczającym o działaniu rozchylającym łuski włosów.
  2. Osusz włosy delikatnie ręcznikiem.
  3. Użyj keratyny w spreju, która ułatwi równomierne rozprowadzenie keratyny na pasmach włosów.
  4. Wysusz włosy suszarką – pod wpływem ciepła płynna keratyna zdecydowanie lepiej wchłania się do struktury włosa.

Wbrew temu co mówią obiegowe opinie, keratyna do włosów nie powinna być używana zbyt często. Zarówno niedobór keratyny jak i jej nadmiar we włosach nie jest korzystny dla ich kondycji. W przypadku, gdy nasze włosy są mocno zniszczone, zaleca się stosowanie płynnej keratyny raz w tygodniu.

Recepta na piękne włosy zarówno dla kobiet jak i mężczyzn nosi nazwę keratyny do włosów. Od czasu do czasu warto poświęcić chwilę i zadbać o pielęgnację włosów preparatami z płynną keratyną, a włosy z pewnością odwdzięczą się za tą troskę.

5/5 - (1 głos)

Zostaw komentarz