Skip to main content

Mezoterapia skóry głowy

Zadbaj o zdrowie skóry głowy i lśniące włosy – wybierz mezoterapię!

Zdrowe, lśniące włosy i atrakcyjny wygląd to marzenie, do którego dąży większość pacjentów. Niestety na skutek starzenia skóry, wielu zmian atmosferycznych, a także zaniku włókien kolagenowych i elastynowych dochodzi do pogorszenia stanu skóry i kondycji włosów. Występuje także problem z wypadaniem włosów i łysieniem.

Mezoterapia skóry głowy, którą proponujemy to więc skuteczny sposób na mało inwazyjny zabieg, który polepszy kondycję skóry głowy. Przeprowadzany jest na zasadzie ostrzykiwania skóry głowy strzykawką z cienką igłą, aby wprowadzić substancje, które pobudzą wzrost włosów i zahamują ich wypadanie.

Scalp Mesotherapy

Na czym polega mezoterapia skóry głowy?

Mezoterapia skóry głowy jest skutecznym sposobem na leczenie wielu problemów skórnych. Polega na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca objęte chorobą niewielkich dawek substancji leczniczych. Mezoterapia jest nieoceniona przy poprawie jakości włosów, zahamowania ich wypadania oraz pobudzeniu wzrostu nowych cebulek. Iniekcja przeprowadzana jest za pomocą cienkich igieł co 0,5 – 1,5 cm lub za pomocą specjalnego pistoletu do mezoterapii igłowej. Po zakończeniu leczenia na skórze Pacjenta pozostają jedynie niewielkich rozmiarów punkciki w miejscach wykonania nakłuć. Zmiany te ustępują jednak samoistnie i nie są niczym niebezpiecznym dla Pacjenta.

Samo wykonywanie nakłuć nie jest niczym bolesnym, ale Pacjenci, którzy są bardziej wrażliwi na ból, mogą otrzymać znieczulenie miejscowe w kremie lub sprayu. Po zabiegu lekarz wykonuje specjalny masaż, który pozwala równomiernie rozprowadzić aplikowane składniki. Mezoterapia skóry głowy jest więc jednym z popularniejszych zabiegów, który wykonuje się w celu poprawy stanu skóry głowy.

Wysoka skuteczność mezoterapii skóry głowy wynika z omijania nieprzenikalnej warstwy skóry i dotarcia substancji aktywnych w krótkim czasie i dużej ilości do komórki włosa. Utrata włosów wymaga szybkiej reakcji, ponieważ tylko wtedy można zapobiec zanikaniu mieszków włosowych i apoptozie keratynocytów. Zabieg pozwala także wydłużyć fazę anagenu, a mieszanina substancji, która jest aplikowana w skórę, pozwala stymulować i zregenerować korzenie włosa.

Mezoterapia skóry głowy to także metoda, która pozwala skutecznie przeciwdziałać problemom dotyczącym wypadania włosów lub ich słabej kondycji. Pomaga bez względu na podłoże i nasilenie schorzenia. Hamuje zarówno łysienie androgenowe, hormonalne, jak i utratę włosów sezonową, czy też taką, która wynika ze stresu i przebytych infekcji. Zabieg jest nie tylko sposobem na ograniczenie procesu utraty włosów, ale także pobudza proces ich odrastania i poprawia kondycję włosów poprzez pobudzenie krążenia i rewitalizację mieszków włosowych.

Scalp Mesotherapy

Wskazania do zabiegu

Mezoterapia skóry głowy to zabieg, który wyróżnia się dużą uniwersalnością i możliwościami zastosowania. Pozwala przeciwdziałać objawom starzenia się skóry, ujędrnia ją oraz pobudza jej metabolizm, a także procesy regeneracyjne. Wskazana jest także dla osób, które chcą pozbyć się nieestetycznych przebarwień i rozjaśnić skórę głowy. Sprawdza się także do eliminowania innych defektów skóry głowy, m.in. blizn. Zabieg mezoterapii skóry głowy to także sposób na skuteczną walkę z różnymi rodzajami łysienia, które obejmują m.in. wypadanie włosów, łysienie plackowate, androgenowe oraz osłabione włosy.

Przeciwwskazania do zabiegu

Pacjenci, którzy chcą poddać się zabiegowi mezoterapii skóry głowy, muszą jednak pamiętać, że tak jak w przypadku każdego innego zabiegu, niezbędna jest wcześniejsza konsultacja ze specjalistą, która pomoże wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do terapii. Zalicza się do nich m.in. ciążę i laktację, menstruację, cukrzycę, choroby nowotworowe, aktywne infekcje i stany zapalne skóry. Pacjenci z uczuleniem na jakikolwiek składnik preparatu oraz tacy, którzy przyjmują leki przeciwzakrzepowe, również muszą liczyć się z tym, że zabieg trzeba będzie odłożyć w czasie.

Przebieg zabiegu

Przed przystąpieniem do zabiegu mezoterapii skóry głowy Pacjent kierowany jest na konsultację medyczną. W jej trakcie specjalista dokonuje oględzin skóry głowy, ocenia rozległość problemu oraz jego przyczynę. W razie jakichkolwiek wątpliwości Pacjenci są kierowani na wykonanie pozostałych badań, które pomogą wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do terapii. Należy także pamiętać, aby przed zabiegiem nie spożywać aspiryny i leków enzymatycznych. Pacjent musi także poinformować lekarza o regularnie przyjmowanych lekach, alergiach oraz nietolerancjach. W dniu zabiegu należy również zrezygnować z farbowania włosów.

Po pozytywnym zakwalifikowaniu Pacjenta do zabiegu w okolicę owłosionej skóry głowy podawany jest preparat o właściwościach dezynfekujących i energetyzujących. Pozwala to wykonać głęboki detoks skóry, oczyścić ujścia mieszków włosowych z sebum oraz delikatnie pobudzić krążenie – a więc przygotować skórę do większego pobierania składników aktywnych.

Tak przygotowana skóra może zostać poddana mezoterapii igłowej. W tym celu wykonuje się serię licznych iniekcji powierzchniowych za pomocą cienkiej i krótkiej igły. Ze względu na sposób podania preparatu ampułka musi być sterylna, posiadać certyfikat oraz wyróżniać się wysoką jakością.

Aplikowany preparat dobiera się zawsze indywidualnie do potrzeb każdego Pacjenta. Zwykle w skład substancji wchodzi witamina A, B, C oraz E, kwas hialuronowy, peptydy, kofeina, czy też mikroelementy. Często występuje w niej także witamina B5, która jest niezbędnym składnikiem do odżywienia korzenia włosów i skóry. Idealnie sprawdza się więc przy problemach z łysieniem. Aby złagodzić ewentualne dolegliwości bólowe, można także podać środek przeciwbólowy lub miejscowe znieczulenie.

Scalp Mesotherapy

Rekonwalescencja po zabiegu

Po zakończeniu terapii Pacjent musi pamiętać o tym, aby zrezygnować z korzystania z sauny oraz basenu przez 24 godziny. Zaleca się także, aby nie wykonywać masażu skóry głowy przez jeden dzień od wykonania zabiegu, nie opalać się w ciągu 48 godzin, nie stosować kremów, lakierów do włosów i innych środków do stylizacji, które mogą podrażnić miejsce po zabiegu. Przez kolejne 3 dni nie można natomiast przechodzić badań rth, radioterapii i elektroterapii. Warto jednak pamiętać, że zabieg mezoterapii igłowej skóry głowy nie należy do inwazyjnych. Właśnie dlatego nie wymaga procesu rekonwalescencji i zwykle na drugi dzień można wrócić do codziennych aktywności.

Zabieg mezoterapii skóry głowy w pigułce

ok
Mezoterapia skóry głowy to jeden z najskuteczniejszych zabiegów, które pozwalają zredukować łysienie, nadmierne wypadanie włosów. To także sposób na poprawę kondycji skóry głowy.
ok
Terapia zapewnia szybkość uzyskanych efektów, dzięki celowanemu i głębokiemu przenikaniu dużych ilości substancji aktywnych – prosto do problematycznego obszaru skóry głowy (do komórek włosa).
ok
Celowane działanie sprawia, że komórki włosa otrzymują niezbędne składniki aktywne, które są potrzebne do ich prawidłowego funkcjonowania.
ok
Rezultatem zabiegu jest produkcja lepszej jakości włosa, szybszy porost włosów oraz zahamowanie procesu ich wypadania. Mieszki włosowe są natomiast stymulowane do produkcji jak największej ilości zdrowych włosów.

Efekty zabiegu

Pierwsze rezultaty można zauważyć po upływie około 14 dni od pierwszego zabiegu. Zawsze zaleca się wykonanie serii 4 – 8 zabiegów co 2 tygodnie. Wtedy można mówić o możliwości zaobserwowania całkowitego efektu kuracji. Istotne jest także wykonanie zabiegów przypominających, co gwarantuje zdrowe i silne włosy po 2/ 3 miesiącach. W zależności od dobranego preparatu i ilości wykonywanych zabiegów można zauważyć m.in. zahamowanie wypadania włosów, przyspieszenie odrostu nowych, pogrubienie i zagęszczenie czupryny, rewitalizację mieszków włosowych oraz wzmocnienie włosów przed i po przeszczepie. Aby jednak cieszyć się długotrwałymi rezultatami, należy pamiętać o zasadach właściwego żywienia, włączeniu aktywności fizycznej oraz ograniczeniu niezdrowego trybu życia.

FAQ

Czym jest mezoterapia skóry głowy?

Mezoterapia skóry głowy to zabieg, który polega na iniekcji małych dawek leków, witamin, minerałów lub innych substancji odżywczych bezpośrednio pod skórę głowy. Często stosuje się go w celu poprawy zdrowia skóry głowy i stymulacji wzrostu włosów.

Czy mezoterapia skóry głowy jest bolesna?

Ponieważ mezoterapia igłowa skóry głowy polega na iniekcjach, może powodować pewien dyskomfort. Zwykle jednak stosuje się miejscowe znieczulenie, aby zminimalizować ból podczas zabiegu.

Jak często powinienem wykonywać mezoterapię skóry głowy?

Częstotliwość zabiegów zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta i zaleceń lekarza. Na ogół, zabiegi mezoterapii skóry głowy przeprowadza się co kilka tygodni.

Jakie są potencjalne skutki uboczne mezoterapii skóry głowy?

Najczęstszymi skutkami ubocznymi są małe siniaki, zaczerwienienie lub obrzęk w miejscu iniekcji. Większość z tych efektów jest tymczasowa i powinna ustąpić w ciągu kilku dni.

Jakie są zalecenia po zabiegu mezoterapii igłowej skóry głowy?

Po zabiegu zaleca się unikanie intensywnych ćwiczeń, gorących kąpieli i ekspozycji na słońce przez kilka dni. Lekarz może zalecić specjalne produkty do pielęgnacji skóry głowy po zabiegu.

Jak długo trwa zabieg mezoterapii skóry głowy?

Zabieg mezoterapii igłowej skóry głowy zwykle trwa od 30 minut do godziny, w zależności od obszaru, który jest leczony.

* Przedstawiona treść ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.