Dr Piotr Turkowski

Lekarz medycyny estetycznej, specjalista i pasjonat chirurgii odtwórczej włosów, kończący specjalizację z chirurgii plastycznej. Jedyny oficjalnie zarejestrowany w Warszawie członek międzynarodowej światowej organizacji chirurgii odtwórczej włosów ( ISHRS), zrzeszającej najlepszych na świecie specjalistów w tej dziedzinie.

Dr Turkowski specjalizuje się przede wszystkim w przeszczepach włosów. Będąc jednym z najlepszych ekspertów z tej dziedziny w Polsce, nieustannie poszerza wiedzę i praktykę w tym obszarze. Jednocześnie wciąż z ogromnym zaangażowaniem wykonuje zabiegi liposukcji, zabiegi chirurgii plastycznej w obrębie twarzy.

U dr. Turkowskiego można wykonać również spektrum zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Zabiegi z użyciem urządzeń laserowych, toksyny botulinowej, rzeźbienie owalu twarzy kwasem hialuronowym czy modelowanie kształtu ust to także obszary jego zawodowej realizacji.

Dr Turkowski jest członkiem wielu prestiżowych kręgów, takich jak: Polskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej oraz The International Society of Plastic Surgery (ISAPS) czy ISHRS – The International Society of Hair Restoration Surgery.

Edukacja

Jako absolwent Wydziału Lekarskiego dodatkowo z wynikiem celującym ukończył szkołę Międzynarodowego Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging w Warszawie przy Stowarzyszeniu Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Ukończył również Kosmetologię na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
Od V roku studiów szkolił się u boku wybitnego specjalisty dr. Samira Ibrahima w Mandala Beauty Clinic w Poznaniu, gdzie pracował przez 7 lat. Specjalizację rozpoczął w Specjalistycznym Centrum Medycznym w Polanicy Zdroju – najstarszym i renomowanym w Polsce oddziale chirurgii plastycznej.

Obecnie związany jest zawodowo z Kliniką Ambroziak i z Kliniką Chirurgii Plastycznej CKMP w Warszawie, a także kontynuuje specjalizację w Klinice Chirurgii Plastycznej pod kierownictwem szefa Kliniki prof. Bartłomieja Noszczyka. Dr Turkowski wykłada także na uczelniach wyższych i kongresach.

Jest autorem kilku publikacji naukowych z dziedziny chirurgii plastycznej, m.in.: The Effect of Vaser Abdominal Liposuction on Metabolic Profile in Overweight Males w prestiżowym American Journal of Men’s Health.

Dr Turkowski uczestniczył w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach, m.in:

  • Międzynarodowy kongres American Society for Aesthetic Plastic Surgery – Miami
  • Laser Frakcyjny CO2, Radiofrekfencji, IR+ FR, fal ultradźwiękowych – Mediolan
  • Chang Gung Memorial Hospital jeden z najlepszych na świecie ośrodków specjalizujących się w chirurgii rekonstrukcyjnej i mikrochirurgii – Tajwan
  • Akademikliniken staż w prestiżowej, największej w Szwecji prywatnej Klinice Chirurgii Plastycznej – Sztokholm
  • 2nd Mediterranean FUE Workshop, drugi śródziemnomorski workshop chirurgii transplantacyjnej włosów organizowany przez dr. Alexa Ginzburga i dr. Jose Lorenzo, liderów branży – Madryt
  • World Congress Prague, kongres międzynarodowego towarzystwa chirurgii odtwórczej włosów (ISHRS) – Praga
  • The Orlando Live Surgery Workshop, warsztat pod przewodnictwem dr. Matta Leavitta, poświęcony doskonaleniu technik przeszczepu włosów metodami: FUE i FUT – Orlando (USA)
  • University Hospital Brussels, staż u prof. Moustahpy Hamdiego, zajmującego się chirurgią onkologiczną, rekonstrukcyjną i estetyczną piersi – Bruksela

Lista ciągle się wydłuża. Dr Turkowski przynajmniej kilka razy w roku doskonali swoje umiejętności na kursach, szkoleniach i kongresach w kraju i za granicą.

Piotr Turkowski

dr Piotr Turkowski

dr Piotr Turkowski - lekarz medycyny estetycznej (przeszczep włosów)

dr Piotr Turkowski w TVN STYLE

dr Piotr Turkowski podczas zabiegu przeszczepu włosów

dr Piotr Turkowski podczas zabiegu przeszczepu włosów metodą FUE

dr Piotr Turkowski podczas operacji transplantacji włosów

dr Piotr Turkowski podczas zabiegu przeszczepu włosów metodą FUE

dr Piotr Turkowski w Radiu Kolor

dr Piotr Turkowski w Radiu Kolor

Media

radiokolor logo
TVN STYLE logo
TVN logo
dr Turkowski artykuł w Trendy art of Living

Certyfiakty