piotr turkowski lekarz z powolania

Dr n. med. Piotr Turkowski
- lekarz z powołania

Jestem współzałożycielem kliniki OT.CO.  Zajmuję się chirurgią odtwórczą włosów oraz trychologią. Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego. Z wynikiem celującym ukończyłem szkołę Międzynarodowego Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging w Warszawie ukończyłem też licencjat na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Jako jeden z pierwszych lekarzy jestem zarejestrowany jako członek międzynarodowej światowej organizacji chirurgii odtwórczej włosów (ISHRS), która zrzesza najlepszych na świecie specjalistów z tego zakresu. Jestem także członkiem wielu prestiżowych kręgów z branży medycznej z Polskim Towarzystwem Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej oraz The International Society of Plastic Surgery (ISAPS) na czele.

Umów wizytę

Specjalizuję się w
przeszczepach włosów FUE

Cały czas staram się edukować w zakresie najnowszych technologii i terapii. Ukończenie wydziału lekarskiego to jedynie baza mojej ścieżki edukacyjnej. Każdego dnia, na całym świecie medycyna idzie do przodu i wyciąga nowe wnioski, a te warto poznawać, analizować i implementować, niezależnie od szerokości geograficznej. Najważniejsze jest jednak dla mnie zastosowanie tego, czego się nauczyłam, w praktyce.

12
lat doświadczenia zawodowego
170
wykonanych przeszczepów każdego roku
piotr turkowski specjalista w przeszczepach wlosow

Efekty moich pacjentów mówią same za siebie

Zobacz wybrane metamorfozy

piotr turkowski i katarzyna osipowicz

Współzałożyciel
kliniki OT.CO

Zarówno zawodowe, jak i prywatne pasje łączę z dr Katarzyną Osipowicz. Jako para w życiu i zawodzie postanowiliśmy wspólnie otworzyć OT.CO Clinic. (Osipowicz & Turkowski Clinic). Ponieważ oboje jesteśmy szczególnie zainteresowani trychologią, chirurgią odtwórczą włosów, właśnie ten obszar ma w naszej klinice medycyny estetycznej szczególne miejsce.

Strona kliniki OT.CO

Edukacja

Jestem absolwentem Wydziału Lekarskiego. Ukończyłem szkołę Międzynarodowego Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging w Warszawie przy Stowarzyszeniu Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Ponadto ukończyłem licencjat na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Od I roku studiów szkoliłem się u boku najwybitniejszych specjalistów za granicą w najbardziej renomowanych ośrodkach (ponad 10 zagranicznych staży na różnych kontynentach). Specjalizację rozpocząłem w Specjalistycznym Centrum Medycznym w Polanicy Zdroju – najstarszym i renomowanym w Polsce oddziale chirurgii plastycznej.
Rozpoczęcie specjalizacji w Specjalistycznym Centrum Medycznym w Polanicy Zdroju (najstarszym i renomowanym w Polsce oddziale chirurgii plastycznej) umożliwiło mi zdobycie cennej wiedzy od najlepszych specjalistów, dzięki czemu dzisiaj w swojej pracy korzystam ze sprawdzonych technik medycznych, które gwarantują duże bezpieczeństwo.

piotr turkowski edukacja

Kursy i szkolenia

Przynajmniej kilka razy w roku doskonalę swoje umiejętności na kursach, szkoleniach i kongresach w kraju i za granicą, m.in.:

info circle
Międzynarodowy kongres American Society for Aesthetic Plastic Surgery (Miami)
info circle
Chang Gung Memorial Hospital jeden z najlepszych na świecie ośrodków specjalizujących się w chirurgii rekonstrukcyjnej i mikrochirurgii (Tajwan)
info circle
Akademikliniken staż w prestiżowej, największej w Szwecji prywatnej Klinice Chirurgii Plastycznej (Sztokholm)
info circle
2nd Mediterranean FUE Workshop, drugi śródziemnomorski workshop chirurgii transplantacyjnej włosów organizowany przez dr. Alexa Ginzburga i dr. Jose Lorenzo, liderów branży (Madryt)
info circle
World Congress Prague, kongres międzynarodowego towarzystwa chirurgii odtwórczej włosów (ISHRS) (Praga)
info circle
The Orlando Live Surgery Workshop, warsztat pod przewodnictwem dr. Matta Leavitta, poświęcony doskonaleniu technik przeszczepu włosów metodami: FUE i FUT (Orlando, USA)
info circle
Kurs indywidualny (Mediolan)
info circle
University Hospital Brussels, staż u prof. Moustahpy Hamdiego (Bruksela)
info circle
Indywidualny staż u Prof. Nazima Cerkesa (Istambuł)
info circle
Live Surgery Meeting u Enrico Robotti i Nazim Cerkes (Istambuł)
info circle
Symposium Düsseldorf, Prof. Christoph Andree (Düsseldorf)
info circle
Indywidualny staż u dr Russella Knudsena (były prezydent ISHRS, światowy autorytet przeszczepu włosów ponad 6000 wykonanych zabiegów przeszczepu włosów) doskonalenie technik przeszczepu włosów FUE i FUT (Sydney)
info circle
Uczestnictwo we wszystkich ostatnich zjazdach Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej od 2012/13 roku (Polska)

Lista kursów i szkoleń, w których brałem czynny udział nieustannie się powiększa. Co najmniej kilka razy w roku doskonalę swoją wiedzę i umiejętności na kongresach, szkoleniach oraz kursach w kraju jak i za granicą.

piotr turkowski doswiadczenie zawodowe

Doświadczenie zawodowe

Już w trakcie studiów rozpocząłem swoją ścieżkę zawodową w jednych z najlepszych klinik w Polsce.

Brałem udział w programie „Życie bez wstydu”, gdzie operowałem na wizji (sezon 6, odc. 10). Byłem również gościem w audycji radiowej i w telewizji, m.in. w programie „Dzień dobry TVN”, gdzie występowałem w roli eksperta z zakresu przeszczepu włosów.

Obecnie przyjmuję pacjentów przede wszystkim w Warszawie, ale regularnie bywam też w Poznaniu i Gdańsku.

Umów wizytę

Kocham dzielić się wiedzą

W 2018 roku wystąpiłem w programie „Życie bez wstydu”, operując na wizji znanego warszawskiego fryzjera. Miałem też okazję wypowiadać się jako ekspert na temat przeszczepu włosów w Dzień Dobry TVN. Publikuję artykuły naukowe z dziedziny chirurgii plastycznej, m.in.: The Effect of Vaser Abdominal Liposuction on Metabolic Profile in Overweight Males w prestiżowym “American Journal of Men’s Health”.

Wykładam także na uczelniach wyższych i kongresach. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że zgromadzona przeze mnie wiedza i doświadczenie powinny być przekazywane dalej, aby pomagać społeczeństwu i uświadamiać je, w jaki sposób leczyć problemy z utratą włosów. Dlatego też zawsze chętnie wypowiadam się w kwestiach związanych z możliwością przeszczepu włosów. Jestem autorem kilkunastu publikacji dotyczących przeszczepu włosów w mediach. Regularnie występuje jako ekspert w telewizji ogólnopolskiej.

kocham dzielic sie wiedza

Co sądzą moi pacjenci?

Sprawdź, co sądzą pacjenci po przeszczepie włosów - opinie, recenzje i prawdziwe historie.

średnia ocena 4,7/5 (29 opinii)
ocenaocenaocenaocenaocena
na Google Reviews
Podziel się opinią

Wybrane publikacje

url
Novel and recurrent variants of ATP2C1 identified in patients with Hailey-Hailey disease, Journal of Applied Genetics (2020)
url
Mycobacterium tuberculosis and pemphigus vulgaris, Advances in Dermatology and Allergology (2018)
url
Development of bullous pemphigoid during the haemodialysis of a young man: case report and literature survey, International Wound Journal 2017
piotr turkowski wybrane publikacje

Certyfikaty