Skip to main content

Komórki macierzyste na włosy

Odkryj moc komórek macierzystych! Odzyskaj bujną czuprynę

Nadmierne wypadanie włosów to trudny problem, z którym musi mierzyć się wiele osób – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Łysienie występuje na skutek wielu zmian genetycznych, atmosferycznych, a także niewłaściwej pielęgnacji. Powodów wypadania włosów może być wiele – od nieodpowiedniej diety, przez stres, aż po choroby genetyczne. Właśnie z tego powodu w leczeniu tego problemu tak duże znaczenie ma odpowiednia i szczegółowa diagnostyka w postaci badań krwi oraz sprawdzeniu stanu skóry głowy.

Na szczęście dla osób, które borykają się z tym problemem, proponujemy kompleksowy zabieg na włosy z komórkami macierzystymi. To rozwiązanie, które pozwala się cieszyć bujną, lśniącą czupryną. Komórki macierzyste na włosy pobiera się z własnej tkanki tłuszczowej Pacjenta, dzięki czemu stymulują wzrost nowych włosów i hamują ich wypadanie. W efekcie Pacjenci nie muszą martwić się o kondycję swoich włosów. Konsultacja z trychologiem i kwalifikacja do zabiegu pozwoli ustalić indywidualny plan leczenia, dostosowany do potrzeb Pacjenta.

komórki macierzyste na włosy

Na czym polega zabieg na włosy z komórkami macierzystymi?

Komórki macierzyste mają postać niewyspecjalizowanych, niedojrzałych komórek organizmu. Wyróżniają się zdolnością do intensywnego podziału, co w efekcie pozwala wykorzystać je w trakcie wielu różnych zabiegów regeneracyjnych skórę. Dzięki właściwości komórek macierzystych można cieszyć się wzmożonym wzrostem cebulek włosowych, stymulacją ich pracy i odrostu włosów, a także redukcją nadmiernego ich wypadania.

Zabieg na włosy z komórkami macierzystymi wykorzystuje materiał pozyskiwany z własnej tkanki tłuszczowej Pacjenta. Dzięki temu substancja jest swoista dla organizmu i nie powoduje reakcji alergicznych ani podrażnień. To świetne rozwiązanie dla osób, które mimo zbilansowanej diety, suplementacji i prawidłowej pielęgnacji włosów oraz skóry głowy nadal mają problemy z nadmierną utratą włosów.

Komórki macierzyste mają możliwość różnicowania się na wiele różnych rodzajów wyspecjalizowanych komórek, dzięki czemu pomagają w regeneracji starych lub uszkodzonych. Wyjątkowe właściwości sprawiają, że zabieg z zastosowaniem komórek macierzystych na włosy znalazł zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny – również estetycznej.

Wykorzystując komórki macierzyste do zabiegu na włosy, można skutecznie odmłodzić wygląd skóry, ujednolicić jej koloryt i zmniejszyć widoczność zmian skórnych i blizn. W przypadku występowania problemu z łysieniem komórki macierzyste pomagają natomiast pobudzić wzrost nowych włosów.

komorki macierzyste przeszczep na wlosy

Wskazania do zabiegu

Wskazaniem do zabiegu na włosy z komórkami macierzystymi jest przede wszystkim nadmierne wypadanie włosów i wynikające z niego przerzedzenie fryzury. Zabieg zleca się także Pacjentom z problemem zakoli, łysienia androgenowego, plackowatego, czy też bliznowaciejącego. Lekarze zalecają także zabieg z komórkami macierzystymi na włosy tym osobom, które chcą poprawić kondycję swojej fryzury.

Przeciwwskazania do zabiegu

Warto pamiętać, że zabieg na włosy z komórkami macierzystymi, tak jak każdy inny posiada pewne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Zalicza się do nich m.in. ciążę i okres karmienia piersią, choroby nowotworowe, problemy z krzepliwością krwi, a także przyjmowanie leków rozrzedzających krew. Pacjenci z niewydolnością nerek oraz wątroby także nie zostaną zakwalifikowani do zabiegu.

Przebieg zabiegu

Zabieg z wykorzystaniem komórek macierzystych na włosy przeprowadzany jest na owłosionej skórze głowy, gdzie występuje problem łysienia lub nadmiernej utraty włosów. Preparat aplikuje się na czubku głowy, w okolicach skroniowych oraz nad czołem. Przed przystąpieniem do zabiegu Pacjent kierowany jest zawsze na konsultację medyczną z lekarzem, w której trakcie można wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do terapii. Trycholog oceni stan skóry głowy, rozległość zmian oraz ustali przyczynę występującego problemu. Dzięki temu zapewnia się trwałe efekty i minimalizuje niepożądane skutki uboczne zabiegu.

Sam zabieg trwa około 20 – 30 minut i rozpoczyna się od pobrania wycinka skóry z okolicy karku lub na linii włosów. Obszary te są najmniej podatne na problemy z utratą włosów i łysienie androgenowe. Dzięki pobraniu niewielkiego wycinka skóry można cieszyć się samoistnym zagojeniem się miejsca pobrania przeszczepu. Biopsja jest procesem w całości bezbolesnym, ponieważ lekarz stosuje znieczulenie miejscowe w formie kremu lub lidokainy.

Następny etap polega na wyizolowaniu przez lekarza za pomocą specjalnego urządzenia tkanki komórek progenitorowych, komórek macierzystych i czynników wzrostu, które wyróżniają się zdolnościami regeneracyjnymi. Tak przygotowaną zawiesinę można zaaplikować w skórę głowy Pacjenta na tej samej zasadzie, co podczas zabiegu mezoterapii.

Warto jednak pamiętać, że aby cieszyć się najlepszymi efektami terapii na porost włosów, Pacjentom zaleca się wykonanie serii kilku zabiegów co 4 – 6 miesięcy. Aby uzyskać zauważalne rezultaty, trzeba natomiast poczekać kilka miesięcy. Efekty oceniane są później wraz z Pacjentem na konsultacji pozabiegowej.

zabieg mezoterapii komorkami macierzystymi

Rekonwalescencja po zabiegu

Pacjent na następny dzień po zabiegu może wrócić do wcześniejszych zajęć. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby stosować się do pewnych zaleceń lekarza, które pozwolą uzyskać lepsze i trwalsze rezultaty. Osoby, które przeszły leczenie komórkami macierzystymi na włosy powinni unikać korzystania z sauny, basenu oraz gorących kąpieli przez dobę od zakończenia terapii. Należy także unikać dotykania oraz masowania miejsc poddanych zabiegowi, opalania się oraz stosowania preparatów, które mogłyby podrażnić skórę głowy.

Zabieg na włosy z komórkami macierzystymi w pigułce

ok
Zabieg na włosy z komórkami macierzystymi obejmuje leczenie przyczynowe, które pozwala jak najszybciej uzyskać dawną objętość fryzury.
ok
Zabieg na włosy z komórkami macierzystymi obejmuje leczenie przyczynowe, które pozwala jak najszybciej uzyskać dawną objętość fryzury.
ok
Komórki macierzyste pozwalają odmłodzić wygląd skóry, ujednolicić jej kolory oraz zmniejszyć widoczne blizny. To również doskonała propozycja dla osób, które borykają się z problemem łysienia, ponieważ komórki macierzyste pozwalają pobudzić włosy do wzrostu.
ok
Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, a także za pomocą cienkich igieł. Dzięki czemu Pacjent praktycznie nie odczuwa żadnego dyskomfortu w trakcie nakłuwania skóry.
ok
Pojedyncza seria zabiegowa trwa 30 – 60 minut, dlatego też gwarantuje duży komfort dla Pacjentów. Nie ma także konieczności, aby odbywać długotrwałą rekonwalescencję. Pacjenci już następnego dnia mogą powrócić do codziennie wykonywanych czynności.
ok
W trakcie zabiegu zostaje wykorzystany preparat pochodzący z tkanki tłuszczowej i krwi Pacjenta. Dzięki temu wyróżnia się dużym bezpieczeństwem dla organizmu i nie powoduje reakcji alergicznych.

Efekty zabiegu

Pierwsze rezultaty zabiegu komórkami macierzystymi na włosy są zauważalne po upływie około 3 miesięcy od wykonania ostatniej serii zabiegu. Efekty nasilają się stopniowo wraz z regeneracją i rewitalizacją mieszków włosowych. Wynika to z odnowy i pobudzenia ich do pracy. Pacjenci po zabiegu mogą zaobserwować u siebie m.in. gęstsze włosy, które są mniej podatne na wypadanie. Nie muszą martwić się także o stosowanie drogich, nieskutecznych wcierek oraz preparatów na porost włosów. Zabieg wyróżnia się także dużym bezpieczeństwem, ponieważ stosowany preparat powstaje z własnej tkanki tłuszczowej i krwi Pacjenta. Substancje te są całkowicie bezpieczne dla organizmu i nie powodują podrażnień ani alergii.

Zaletą zabiegu jest także fakt, że nie wymaga żadnej rekonwalescencji, a dzięki podanemu znieczuleniu miejscowemu Pacjenci nie odczuwają bólu w trakcie podskórnej iniekcji preparatu. Procedura zapewnia także dużą skuteczność w postaci wyraźnie gęstszych i mocniejszych włosów, które odrastają.

FAQ

Czym jest terapia komórkami macierzystymi na włosy?

Terapia komórkami macierzystymi na włosy to procedura, w której komórki macierzyste są ekstrahowane (często z tkanki tłuszczowej lub szpiku kostnego pacjenta), a następnie wprowadzane do skóry głowy, aby stymulować wzrost nowych włosów i regenerację istniejących włosów.

Jak działa terapia komórkami macierzystymi na włosy?

Komórki macierzyste mają zdolność do podziału i różnicowania się w różne typy komórek. Kiedy są iniekowane w skórę głowy, mogą stymulować mieszki włosów do produkcji nowych włosów. Ponadto, komórki macierzyste mogą poprawiać krążenie krwi w skórze głowy, co może również pomóc w wzroście włosów.

Jakie są potencjalne skutki uboczne terapii komórkami macierzystymi na włosy?

Potencjalne skutki uboczne terapii komórkami macierzystymi na włosy mogą obejmować małe siniaki, zaczerwienienie, obrzęk lub infekcję w miejscu iniekcji. W rzadkich przypadkach mogą wystąpić poważniejsze skutki uboczne, takie jak reakcje alergiczne.

Jak długo trwa zabieg terapii komórkami macierzystymi na włosy?

Zabieg terapii komórkami macierzystymi na włosy może trwać od jednej do kilku godzin, w zależności od specyficznej procedury.

4.5/5 - (6 głosów)
* Przedstawiona treść ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.