Skip to main content

Trychologiczny peeling skóry głowy

Nie tylko twarz wymaga peelingu. Twoja skóra głowy też!

Zdrowa skóra głowy, lśniące i gęste włosy to marzenie wielu osób bez względu na wiek oraz płeć. Niestety na skutek postępujących zmian środowiskowych, uwarunkowań genetycznych oraz naturalnego procesu starzenia się, kondycja skóry głowy oraz włosów ulega znacznemu pogorszeniu się.

Właśnie dla takich osób powstał trychologiczny peeling skóry głowy, który jest wzbogacony wieloma cennymi witaminami. Dzięki temu idealnie oczyszcza skórę głowy i umożliwia zwiększenie przyswajania aktywnych składników, które znajdują się w stosowanych produktach kosmetycznych. Nie powoduje pieczenia ani podrażnień skóry.

Peeling skóry głowy wykonany przez trychologa to także doskonałe przygotowanie do zabiegu mezoterapii igłowej, dlatego specjaliści zalecają wykonywać go około 2 – 3 dni przed terapią.

trychologiczny peeling skóry głowy

Na czym polega trychologiczny peeling skóry głowy?

Trychologiczny peeling skóry głowy pozwala oczyścić skórę z pozostałości po kosmetykach oraz usunąć z niej martwy naskórek. W trakcie krótkiego masażu, który stanowi nieodłączny element peelingu, poprawia się krążenie krwi, dotlenia się cebulki i ułatwia skórze przyjmowanie składników odżywczych. Odpowiednio wykonany peeling skóry głowy pozwala także leczyć wiele schorzenia skórne, takie jak łupież oraz łojotok.

Skóra głowy wymaga regularnego oczyszczania oraz złuszczania, aby mogła prawidłowo funkcjonować. W przypadku łojotoku ŁZS, swędzenia oraz łupieżu peeling skóry głowy stanowi więc dużą pomoc w redukcji problemów. Peeling skóry głowy polecany jest także Pacjentom, którzy nie mają problemów ze skórą i wypadaniem włosów. Zabieg pozwala utrzymać dobrą kondycję i równowagę skóry głowy.

Peeling skóry głowy jest więc rekomendowany zarówno kobietom, jak i mężczyznom w celu profilaktycznego oczyszczania skóry oraz przygotowania jej na przyjęcie składników odżywczych.

Wskazania do zabiegu

Peeling skóry głowy to zabieg, który jest polecany wszystkim Pacjentom borykającym się z osłabionymi włosami, uczuciem swędzenia, przetłuszczaniem się skóry głowy oraz łupieżem. Sprawdza się także przy chorobach takich, jak łuszczyca i łojotokowe zapalenie skóry, krostkach na skórach głowy, podrażnieniach skórnych oraz wypadaniem włosów.

Peeling skóry głowy jest także polecany osobom, które nie mają problemów ze skórą głowy i wypadaniem włosów. Pomaga utrzymać dobrą kondycję i równowagę skóry. Jest także rekomendowany jako sposób do przygotowania skóry przed przyjęciem składników odżywczych oraz substancji aktywnych, które znajdują się w preparatach trychologicznych.

Po zastosowanym peelingu skóra jest oczyszczona, a do cebulek włosowych dostarcza się tlen, który zapobiega wypadaniu włosów i pomaga w produkcji nowych.

Przeciwwskazania do zabiegu

Nie każdy Pacjent, który chce cieszyć się piękną skórą głowy i lśniącymi włosami, może skorzystać z peelingu skóry głowy. Zabieg nie jest polecany osobom z infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi skóry oraz uszkodzonym naskórkiem w postaci świeżych zadrapań i zranień.

Wszelkie stany zapalane również stanowią przeciwwskazanie do wykonania peelingu. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby przed każdym zabiegiem odbyć konsultację ze specjalistą, w której trakcie ewentualne przeciwwskazania zostaną wykryte odpowiednio wcześnie.

Przebieg zabiegu

Trychologiczny peeling głowy jest zabiegiem pielęgnacyjnym prostym, przyjemnym i szybkim. Należy nanieść odpowiedni preparat na skórę głowy (przed umyciem włosów), równocześnie oddzielając włosy pasmo po paśmie i delikatnie wmasować w skórę opuszkami palców. Masaż przeprowadza się bez spłukiwania, dzięki czemu można pobudzić mieszki włosowe. Po wmasowaniu peelingu preparat zostawia się na włosach na ok. 2 – 3 minuty, aby zwiększyć skuteczność jego działania. Po upływie tego czasu peeling jest zmywany ciepłą wodą, a włosy można następnie dokładnie umyć szamponem i nałożyć odżywkę.

Skutecznie odżywiona skóra głowy za pomocą peelingu stanowi podstawę do wykonania wielu zabiegów oczyszczających. Stosowanie peelingu pozwala więc skutecznie oczyścić skórę głowy z zanieczyszczeń brudu, kurzu, resztek kosmetyków, łoju i drobnoustrojów chorobotwórczych. Należy jednak pamiętać, że preparaty muszą być dostosowane do rodzaju skóry.

Doświadczony trycholog na pewno doradzi preparaty o pH neutralnym dla skóry, aby nie naruszały naturalnego płaszcza ochronnego skóry głowy. Dla skóry suchej dobrym wyborem są natomiast substancje, które nie zawierają SLES i SLS – agresywnych detergentów drażniących skórę głowy. Dla uzyskania zadowalających efektów zaleca się jednak wykonywanie 1 zabiegu raz na dzień oraz przypominająco raz w miesiącu.

lupiez

Rekonwalescencja po zabiegu

Po peelingu skóry głowy Pacjenci nie muszą przestrzegać restrykcyjnych zasad oraz okresu rekonwalescencji. Należy jedynie pamiętać o tym, że miejsca poddane terapii mogą być bardziej wrażliwe i nieco zaczerwienione. Objawy te znikają jednak samoistnie po upływie kilku godzin. Po zakończeniu zabiegu nie zaleca się częstego mycia skóry głowy oraz noszenia uciskających nakryć głowy.

Trychologiczny peeling skóry głowy w pigułce

ok
Peeling skóry głowy pozwala systematycznie oczyszczać i złuszczać skórę, aby mogła prawidłowo funkcjonować.
ok
Zabieg polecany jest Pacjentom z łojotokiem, ŁZS, swędzeniem oraz łupieżem.
ok
Peeling skóry głowy pozwala usunąć wszelkie zanieczyszczenia, które znajdują się na skórze głowy i zatykają mieszki włosowe.
ok
Masaż, który wykonuje się wraz z peelingiem zwiększa mikrokrążenie w skórze, dotlenia ją i odżywia mieszki włosowe.

Efekty zabiegu

Odpowiednie oczyszczanie skóry głowy za pomocą peelingu pozwala zapobiec powstawaniu łupieżu, podrażnień, nadmiernego przetłuszczania się włosów oraz obciążenia ich. Dobre kosmetyki oczyszczają skórę głowy, a także uzupełniają niedobór składników odżywczych oraz przywracają włosom zdrowy wygląd. Regularnie przeprowadzany peeling skóry głowy pozwala także stymulować i silnie zregenerować komórki naskórka, które są źródłem aktywnych komórek. Dzięki temu dochodzi do produkcji naturalnego czynnika nawilżającego i sprawniejszego funkcjonowania bariery wodno-lipidowej skóry. Rozluźnieniu ulegają także połączenia między komórkami naskórka, na skutek czego dodatkowe substancje znajdujące się w preparatach kosmetycznych lepiej się wchłaniają.

Peeling skóry głowy pozwala także usunąć resztki kosmetyków, zanieczyszczenia i bakteria, reguluje pracę gruczołów łojowych, poprawia ukrwienie mieszków włosowych i poprawia ogólną kondycję skóry głowy. Zabieg wykorzystuje kosmetyki o wartościach wspomagających pielęgnację oraz leczenie niektórych chorób (zapalenia skóry, łupieżu oraz wypadania włosów).

Pierwsze rezultaty po zabiegu można zaobserwować po dwóch tygodniach od jego zakończenia. Włosy na początku wzmocnią się i przestaną wypadać, a skóra głowy zyska odżywienie. Pacjenci mogą także zauważyć zagęszczenie włosów oraz odrost nowych baby hair. Znajdujący się w preparacie czynnik wzrostu FGF oraz pozostałe składniki odpowiadają za stymulację mieszków włosowych, zapobiegają ich wypadaniu oraz przyczyniają się do odżywienia skóry głowy. Po zakończeniu terapii struktura włosów ulega znacznej poprawie. Medyczne rezultaty obejmują także zregenerowanie cebulek włosów i poprawa krążenia krwi w tkance skórnej głowy. Do efektów można zaliczyć także bardziej odbite od nasady włosy, odżywioną skórę głowy, zmniejszony świąd skóry oraz poprawę pracy gruczołów łojowych.

FAQ

Jak często powinienem wykonywać trychologiczny peeling skóry głowy?

Częstotliwość zależy od stanu skóry głowy, ale na ogół zaleca się wykonanie peelingu co 1-2 tygodnie. Zawsze skonsultuj się z trychologiem lub specjalistą od pielęgnacji włosów, aby uzyskać porady dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb.

Czy peeling skóry głowy może pomóc w walce z łupieżem?

Tak, trychologiczny peeling skóry głowy może pomóc w walce z łupieżem, ponieważ pomaga usunąć nadmiar sebum i martwych komórek skóry, które mogą przyczyniać się do powstawania łupieżu.

* Przedstawiona treść ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.
[elfsight_click_to_call id="1"]