Skip to main content

Przeszczep włosów bez golenia włosów to idealny sposób na zagęszczenie włosów u kobiet! Panie szczególnie odczuwają skutki łysienia, a myśl o konieczności zgolenia włosów podczas przeszczepu sprawia, że wiele z nich odkłada tę decyzję na później. Niestety, w przypadku postępującego łysienia androgenowego nie jest to dobre rozwiązanie. Wraz z upływem czasu łysiny na głowie będzie przybywać i z czasem może okazać się, że nie ma już czego przeszczepiać. Na szczęście z pomocą przychodzi innowacyjna technika przeszczepu włosów FUE oraz DHI.

Do zabiegu przeszczepu włosów bez konieczności golenia ich, stosuje się specjalne punche i profesjonalne urządzenia, które mogą pobierać również długie włosy. Punch do pobierania włosów mają nacięcie, przez które wchodzi włos, a specjalne urządzenie produkuje ruch oscylacyjny. Takie działanie sprawia, że mieszek włosowy jest pobierany i nie owija się wokół puncha. Oscylacyjny ruch urządzenia precyzyjnie nacina skórę dookoła mieszka.

Trzeba jednak pamiętać, że w miejscu biorczym włosy nie mogą być zbyt długie. Powinny mieć taką samą długość, jak te implantowane. Dłuższe nie mogą podlegać implantacji. Długość pobieranego włosa powinna wynosić około 2 – 3 centymetry. Na czym polega taki zabieg i jakie daje efekty?

Czy golenie włosów do przeszczepu to konieczność?

Przeszczep włosów bez konieczności golenia głowy to marzenie wielu kobiet. Jest to możliwe dzięki słynnej technice FUE, FUE i DHI. Nie ma konieczności usuwania włosów przed zabiegiem, jeśli leczeniu poddaje się tylko niewielki fragment. Wielu lekarzy i trychologów preferuje ogolić całą głowę, ponieważ w ten sposób uzyskują lepszą widoczność mieszków włosowych i wygodniej jest im wybrać przeszczepy. Prawda jest jednak taka, że przeszczep bez golenia jest jak najbardziej możliwy pod technicznym kątem i eliminuje wiele niedogodności estetycznych po zabiegu.

Na czym polega przeszczep włosów bez golenia głowy?

Przeszczep włosów bez golenia głowy wymaga od chirurga wybrania odpowiedniego obszaru dawczego, w którym ogoli niewielki obszar. Jest to znacznie prostsza propozycja w przypadku kobiet, które mają dłuższe włosy. Wtedy chirurg może wykonać golenie naprzemiennie z włosami i bez włosów, aby pierwsze naturalnie przykryły drugie znajdujące się niżej.

Na czym polega zabieg FUE?

FUE, czyli Follicular Unit Extraction to najnowsza technika transplantacji włosów, która polega na przeniesieniu mieszków włosowych z obszarów ciała, jakie nie uległy łysieniu, z tyłu i boków głowy na obszary pozbawione owłosienia. Cała procedura wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym.

Gdy obszar dawczy zostanie odpowiednio przygotowany, pojedyncze mieszki włosowe są indywidualnie pobierane specjalnymi mikronarzędziami. Pobrane mieszki mają około 2 – 3 włosy. Lekarz, korzystając z mikronarzędzi podnosi poziom bezpieczeństwa zabiegu i zapewnia krótszy czas regeneracji obszaru dawczego. Pobrane mieszki włosowe następnie oczyszcza się i analizuje pod kątem jakościowym. Jakość i rozmiar mieszków włosowych jest bardzo ważny i wyznacza następny etap, jakim jest otwieranie kanałów. Blizna po takim zabiegu jest bardzo mała i praktycznie niemożliwa do zauważenia gołym okiem.

pobranie mieszków włosowych do transplantacji Jak przebiega regeneracja i wzrost włosów?

Po przeszczepie włosów FUE pierwsze mycie głowy następuje po około dobie. Pacjentka musi jednak pamiętać, aby przez około dwa tygodnie stosować specjalny sposób mycia i pielęgnacji. Trycholog przedstawi niezbędną technikę i omówi podstawowe zasady postępowania. Łodygi przeszczepionych mieszków włosowych utrzymują się do ok. 3. tygodnia po zabiegu. Po tym czasie większość z nich naturalnie wypada. Proces właściwej produkcji przeszczepionych włosów rozpoczyna się kilka tygodniu po zabiegu i trwa do 18. miesiąca.

Na czym polega przeszczep włosów DHI?

DHI, czyli Direct Hair Implantation to bezpośrednia implantacja mieszków włosowych. Podczas zabiegu mieszki pobiera się i umieszcza w specjalnym piórze medycznym Choi. Następnie są bezpośrednio aplikowane w miejsce ubytków za pomocą tego narzędzia. Dzięki wykorzystaniu pióra Choi można zgrać w jednym czasie pobieranie i implantację.

Przeszczep włosów FUE DHI

Zabieg przebiega w znieczuleniu miejscowym. W trakcie przeszczepu włosów DHI za pomocą pióra Choi lekarz lub wykwalifikowana asystentka wkłada mieszki włosowe do narzędzia. Następnie wbija się igłę w skórę głowy pod kątem 40 – 45 stopni i aplikuje przygotowane mieszki. Wyjmując kaniulę pozostawiane są w skórze obszaru biorczego wszczepione włosy. Podczas całego procesu korzysta się z kilku piór i igieł, które mają różną długość. Dzięki temu można je precyzyjnie dopasować do każdego mieszka. Technika DHI daje możliwość uzyskania znacznie większej gęstości wzrostu włosów w obszarach objętych łysieniem.

Kiedy można wykonać przeszczep włosów bez golenia głowy?

Przeszczep włosów bez golenia głowy jest odpowiedni dla Pacjentów z łagodną i umiarkowaną utratą owłosienia. Zwykle osoby z zakolami lub przerzedzonymi włosami są idealnymi kandydatami do zabiegu, który przypada na 4, 3, 2 i 1 etap utraty włosów zgodnie ze skalą Norwooda. Jest to idealny sposób dla wszystkich Pań, które chcą leczyć łysienie, równocześnie zachowując ulubioną fryzurę.

Jakie są przeciwwskazania do przeszczepu włosów bez golenia głowy?

Zabieg nie jest z kolei polecany w przypadku osób, które zmagają się ze znaczną utratą włosów wymagającą dużej ilości mieszków włosowych do przeszczepu. W takiej sytuacji warto skonsultować się z doświadczonym trychologiem, który zweryfikuje, czy dany Pacjent kwalifikuje się do metod przeszczepu włosów bez konieczności golenia głowy.

Przeciwwskazaniem jest także zaawansowana cukrzyca, zapalenie skóry głowy, zaburzenia krzepnięcia krwi i nieuregulowane ciśnienie krwi. Lekarze nie zalecają transplantacji także u kobiet w ciąży oraz podczas karmienia piersią. Zabieg odradzany jest też w trakcie przyjmowania leków przeciwkrzepliwych.

Pacjenci muszą pamiętać, że transplantacja poprzedzona jest leczeniem, ponieważ sam zabieg nie uleczy przyczyny wypadania włosów. Właśnie dlatego tak duże znaczenie ma odpowiednio przeprowadzana kwalifikacja.

Jakie są zalety przeszczepu włosów bez golenia głowy?

Przeszczep włosów bez golenia głowy zapewnia pełną dyskrecję. Praktycznie niemożliwe jest, aby zauważyć, że przeszczepiono mieszki włosowe. Transplantacja taką techniką gwarantuje też krótki czas rekonwalescencji, ponieważ zachodzi przeszczep mniejszej ilości cebulek. Dodatkowo ze względu na zachowanie dłuższych włosów, bardzo łatwo można ukryć ślady po leczeniu.

Golenie przed przeszczepem to bardzo niekomfortowe i zniechęcające dla kobiet zadanie. Ma ogromny wpływ na wygląd Pań. Poza tym powrót do poprzedniej fryzury może zająć znacznie więcej czasu, niż u Panów. Dzięki przeszczepowi włosów bez golenia głowy Panie mogą cieszyć się komfortowym leczeniem łysienia bez utraty swojego atrybutu kobiecości. Blizny i zaczerwienienia w obszarze dawczym oraz biorczym są zakryte długimi włosami, dlatego można normalnie funkcjonować.

Czy do przeszczepu włosów bez golenia głowy trzeba się jakoś przygotować?

Przed zakwalifikowaniem Pacjenta do przeszczepu włosów bez golenia głowy, niezbędna jest konsultacja ze specjalistą. Lekarz dokładnie ogląda skórę głowy i przeprowadza dokładny wywiad medyczny. Dzięki temu może wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do dalszego leczenia. Chirurg ustala przebyte choroby i w razie potrzeby kieruje na dalsze badania krwi lub diagnostykę trichoskopem. Po pozytywnym zakwalifikowaniu Pacjent kierowany jest na leczenie.

Pacjent może być poproszony o wykonanie takich badań, jak morfologia krwi, badanie moczu, parametry krzepnięcia, HBS czy HCV. Zaleca się też, aby około 14 dni przed zabiegiem nie przyjmować aspiryny i innych leków, które zawierają kwas acetylosalicylowy. W dniu zabiegu należy zjeść bogate w cenne składniki odżywcze śniadanie – ale bez picia kawy i innych napojów zawierających kofeinę. Warto też pomyśleć o wygodnym stroju, ponieważ zabieg potrwa kilka godzin.

Czy można połączyć transplantacją FUE i DHI?

Specjaliści z dziedziny trychologii łączą technikę transplantacji włosów FUE i DHI. To najnowocześniejsza metoda hybrydowa, która występuje na świecie. Daje możliwość przetransportowania mieszków włosowych z okolicy dawczej do miejsc, gdzie występuje kłopot łysienia. Technika DHI pozwala całkowicie kontrolować głębokość, kierunek i kąt rosnącego włosa. Podczas zabiegu korzysta się z niewielkich rozmiarów igły punktowej. To dzięki niej wykonuje mikronakłucia w formie punch-ów. W efekcie minimalizuje ryzyko uszkodzenia włosów.

Ta nowoczesna i mało inwazyjna technika pozwala lekarzowi pobierać pojedyncze mieszki włosowe wraz z niewielkim marginesem tkanki, jaka je otacza. Następnie pobrany materiał poddawany jest precyzyjnej ocenie. Ogromną zaletą takiej hybrydowej techniki jest to, że nie używa się skalpela. To z kolei zwiększa precyzję wykonywanych działań.

Dlaczego warto przeszczepić włosy metodą FUE i DHI?

Zastosowanie techniki przeszczepu włosów FUE i DHI pozwala uzyskać doskonałe efekty i przywrócić włosy! Wiele Pań nie podejmuje decyzji o zabiegu, bo nie chce golić głowy. Dlatego doświadczeni chirurdzy opracowali metodę przeszczepu bez golenia, co jest bardzo atrakcyjne dla Pacjentów, którzy noszą dłuższe włosy. Można więc wykonać przeszczep włosów bez golenia głowy, a mimo to skutecznie leczyć łysiejące obszary wszystkimi przeszczepionymi włosami, które wcześnie wyekstrahował specjalista! Panie mogą zachować swoją ulubioną fryzurę, jednocześnie doświadczając takich samych doskonałych efektów, na jakie zasługują. Sam zabieg jest całkowicie bezpieczny dla Pacjenta i nie powoduje praktycznie żadnych skutków ubocznych. Efekty są z kolei zaskakujące i widoczne od razu!

Na uwagę zasługuje też cena zabiegu, która nie jest bardzo wygórowana! Koszty zależą przede wszystkim od skali leczenia. W przypadku małego zabiegu obejmującego zakola, obniżenie linii włosów – do 1000 przeszczepów, jest to koszt do 15 000 zł. Średni zabieg obejmujący zakola, przeszczep okolicy czubka głowy – ok. 1000 – 2000 przeszczepów, jest to koszt 15 000 – 27 000 zł.

 

Zostaw komentarz