Mezoterapia igłowa – co to jest?
Gdy odpowiednio wcześnie rozpoczęto profilaktykę dbania o skórę głowy – to już po pierwszym zastosowaniu mezoterapii igłowej można zauważyć widoczny spadek wypadania włosów. Związane jest to bezpośrednio z samymi substancjami leczniczymi, które działają jedynie na wciąż żywe mieszki włosowe.
Mezoterapia igłowa skóry głowy jest jedną z najszybszych metod zapobiegających nadmiernemu wypadaniu włosów. Osoby dotknięte już problemem łysienia, szczególnie kobiety, na efekty będą musiały poczekać nawet kilka tygodni. Wpływ na to mają przede wszystkim struktura włosa (przed rozpoczęciem leczenia prowadzone są odpowiednie badania), skuteczność dopasowanego preparatu oraz przestrzeganie instrukcji otrzymanych od lekarza.
Wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej
Wypadanie włosów spowodowane:
- nieprawidłowym odżywianiem się,
- słabym krążeniem,
- zmianami hormonalnymi,
- ciążą i laktacją,
- nadmiernym promieniowaniem słonecznym,
- nadmiernym stresem,
- łysieniem typu męskiego, łysieniem plackowatym, łysieniem rozlanym.
Przeciwwskazania
- ciąża i karmienie piersią,
- czas menstruacji,
- choroby nowotworowe,
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
- cukrzyca,
- alergia,
- stany zapalne skóry.
Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?
Zabieg mezoterapii igłowej wykonuje się strzykawką z bardzo cienką igłą (ok.0,5-1,5cm) lub specjalnym pistoletem do mezoterapii. Najczęściej wstrzykiwane jest osocze bogatopłytkowe. Po zabiegu pozostają ślady na skórze w postaci punkcików lub kratki – w zależności od techniki zabiegu. Ślady pozabiegowe mogą pozostać widoczne w zależności od rodzaju podanego preparatu – od 6 do 72 godzin.
Nakłucia nie są bolesne. Jeśli pacjent ma niski próg wrażliwości na ból, można zastosować znieczulenie miejscowe w sprayu bądź w kremie. Po zabiegu mezoterapii igłowej stosowany jest masaż, dzięki któremu wstrzykiwane w skórę składniki są równomiernie rozprowadzane. Działają nawet miesiąc po zakończeniu zabiegów.
Na efekty zabiegu trzeba cierpliwie poczekać. Terapia składa się z 2 faz:
- intensywnego leczenia (1 zabieg na tydzień przez 2 miesiące)
- pielęgnacja (1 zabieg na miesiąc przez okres od 3 do 6 miesięcy).