Skip to main content

Mezoterapia XL Hair

Odkryj moc regeneracji włosów z mezoterapią XL Hair!

Problem z wypadającymi włosami oraz zaburzona regeneracja to skutek m.in. stresu, nieodpowiedniej diety, zaburzeń hormonalnych, a także niewłaściwej pielęgnacji skóry głowy. Część z tych zjawisk może świadczyć o występujących problemach natury medycznej i wymagać odrębnej interwencji. Warto jednak pamiętać, że każdy problem wypadających włosów można zahamować lub znacznie go zmniejszyć, a cebulki włosa wzmocnić oraz pobudzić do wzrostu.

Na szczęście istnieje kompleksowy zabieg mezoterapii skóry głowy preparatem XL Hair, która poprawia biostymulację wzrostu włosów, ich kondycję, strukturę oraz ogólny stan. Ampułki składają się z około 50 aktywnych składników, które są ukierunkowane na poprawienie kondycji skóry głowy oraz jakości włosów. Mezoterapia XL Hair pozwala więc wzmocnić włosy, a także ograniczyć ich wypadanie.

mezoterapia xl hair

Na czym polega zabieg preparatem XL Hair?

Iniekcja preparatu XL Hair za pomocą mezoterapii igłowej to najskuteczniejszy sposób na leczenie łysienia. Zabieg polega na podskórnej aplikacji niewielkich ilości preparatu na skórze głowy Pacjenta, która wymaga pomocy. XL Hair to preparat, który wyróżnia się wyselekcjonowanym składem ponad 50 dobranych substancji o działaniu aktywnym. Można wśród nich znaleźć takie witaminy, jak witamina B12, B9, B3, A, E, B8, kwasy tłuszczowe, takie jak linolowy oraz olejowy. Występują także flawonoidy oraz przeciwutleniacze, terapeny, aminokwasy, kwas hialuronowy, czynniki wzrostu fibroblastów oraz mikroelementy.

Zabieg mezoterapii skóry głowy za pomocą preparatu XL Hair hamuje wypadanie włosów, pobudza włosy do wzrostu, przyspiesza ich porost i znacznie poprawia jakość owłosienia. Zabieg wykonuje trycholog za pomocą specjalnego koktajlu opracowanego na podstawie zaawansowanej biotechnologii. Substancje aktywne zawarte w preparacie XL Hair wspomagają odrost włosów, rewitalizują cebulki włosowe, stymulują krążenie w mieszkach włosowych. Zapobiegają także problemom skórnym, a także zwiększają grubość i gęstość włosów. Preparat posiada niezbędne certyfikaty, które uprawniają do wprowadzenia go w skórę. Specjaliści, którzy wykonują zabieg, posiadają niezbędne doświadczenie w diagnozowaniu chorób skóry głowy i leczeniu ich. Właśnie dlatego zabieg mezoterapii skóry głowy za pomocą preparatu XL Hair jest zarówno skuteczny, jak i bezpieczny.

Wskazania do zabiegu

Zabieg mezoterapii igłowej z preparatem XL Hair jest rekomendowany dla Pacjentów z problemem nadmiernego wypadania włosów, łamliwością oraz łysieniem. Za wskazania uznaje się także okresowe wypadanie włosów, genetyczną skłonność do ich utraty, osłabione włosy oraz łamliwe, a także łysienie androgenowe, postresowe itd. To także propozycja dla osób, które chcą poprawić kondycję i strukturę włosów, a także ich biostymulację. Zabieg może być wykonywany zarówno u kobiet, jak i mężczyzn po ukończeniu 18 roku życia. Suplement ten stosowany jest więc ze względu na wszelkie problemy dotyczące rzadkich i wypadających włosów, trudności z ich odrastaniem, włosami po chemioterapii oraz zniszczonymi po zabiegach pielęgnacyjnych. Mezoterapia igłowa XL Hair to także doskonała propozycja dla osób, które borykają się z zanikiem brwi, łupieżem oraz przetłuszczaniem się włosów.

Przeciwwskazania do zabiegu

Należy mieć na uwadze, że zabieg mezoterapii skóry głowy preparatem XL Hair, tak jak każdy inny posiada pewne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Są wśród nich m.in. choroby autoimmunologiczne, nowotworowe, ciąża i okres karmienia piersią, ogólny zły stan zdrowia Pacjenta, osłabienie, przeziębienie oraz opryszczka. Przeciwwskazania obejmują także aktywne stany zapalne w miejscu zabiegu, uczulenie na składniki zawarte w preparacie, infekcje skórne, cukrzycę i stosowanie leków rozrzedzających krew. Zabiegom mezoterapii igłowej nie powinni także poddawać się Pacjenci, którzy mają alergię na chrom lub nikiel oraz kobiety w trakcie okresu. Specjalista odradzi zabieg również w przypadku osób z zaawansowaną niewydolnością żylno – limfatyczną, skórą z tendencją do bliznowców. Nie każde z przeciwwskazań ma jednak charakter bezwzględny, dlatego też zawsze należy skonsultować się z lekarzem.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem Pacjent nie musi się szczególnie przygotowywać. Wystarczy umyć włosy przed wizytą w gabinecie lekarskim. Zawsze przed podjęciem terapii Pacjent kierowany jest jednak na konsultację, w której trakcie lekarz ocenia stan skóry głowy oraz rozległość zmian. W razie wątpliwości może również zlecić wykonanie specjalistycznych badań, które pomogą wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do podjęcia leczenia.

Preparat XL Hair podaje się Pacjentowi za pomocą mikronakłóć w okolice owłosionej skóry głowy. Znieczulenie nie jest zazwyczaj konieczne, ponieważ iniekcję wykonuje się za pomocą cienkiej igły. Wielopunktowa iniekcja małych porcji preparatu nosi nazwę mezoterapii igłowej. Początkowo lekarz dezynfekuje skórę Pacjenta i za pomocą strzykawki z cienką igłą przeprowadza serię mikroiniekcji. Pozwalają one wprowadzić preparat leczniczy do tkanki skórnej. Zabieg jest bezbolesny, ale osoby o niskim progu bólu mogą otrzymać znieczulenie miejscowe.

Terapia wymaga około 15 – 20 minut, ale liczba iniekcji jest uzależniona od stanu skóry oraz włosów Pacjentów i odpowiedzi jego organizmu na podjęte leczenie. Zazwyczaj wystarczy jeden zabieg tygodniowo w trakcie 2 – 4 tygodni. Następnie przeprowadza się jeden zabieg miesięcznie w ciągu 2 – 3 miesięcy. Na jeden cykl składa się seria 6 zabiegów co tydzień lub dwa tygodnie.

mezoterapia iglowa

Rekonwalescencja po zabiegu

Po zakończeniu terapii preparatem XL Hair nie należy korzystać z sauny i solarium. Bardzo istotne jest to, aby stosować się do zaleceń lekarza, o których Pacjent zostanie poinformowany odpowiednie wcześniej. Dotyczą zwykle pielęgnacji włosów. Należy także ograniczyć mycie głowy w dniu zabiegu. Pacjenci muszą także pamiętać o tym, aby unikać nadmiernego dotykania, masowania i pocierania skóry głowy poddanej terapii.

Zabieg XL Hair w pigułce

ok
Zabieg mezoterapii preparatem XL Hair jest polecany Pacjentom z nadmiernym wypadaniem włosów, łamliwością oraz łysieniem.
ok
Za pomocą cienkiej igły specjalista aplikuje produkt podskórnie w obszar głowy Pacjenta, którego dotyczy problem utraty włosów. Terapia przebiega bez znieczulenia, ale nie wywołuje nieprzyjemnych dolegliwości bólowych. Wymaga około 15 – 20 minut.
ok
Dla uzyskania zadowalających efektów zaleca się przeprowadzać 6 – 12 zabiegów co 10 – 21 dni.
ok
Dzięki zawartemu w XL Hair czynnikowi wzrostu oraz innym składniom, dochodzi do silnej stymulacji mieszków włosowych oraz zapobieganiu utraty włosów.

Efekty zabiegu

Pierwsze rezultaty po zabiegu można zaobserwować po dwóch tygodniach od jego zakończenia. Włosy na początku wzmocnią się i przestaną wypadać, a skóra głowy zyska odżywienie. Pacjenci mogą także zauważyć zagęszczenie włosów oraz odrost nowych baby hair. Znajdujący się w preparacie czynnik wzrostu FGF oraz pozostałe składniki odpowiadają za stymulację mieszków włosowych, zapobiegają ich wypadaniu oraz przyczyniają się do odżywienia skóry głowy. Po zakończeniu terapii struktura włosów ulega znacznej poprawie. Medyczne rezultaty obejmują także zregenerowanie cebulek włosów i poprawa krążenia krwi w tkance skórnej głowy.

FAQ

Czym jest mezoterapia XL Hair?

Mezoterapia XL Hair to specjalistyczny zabieg stosowany w celu leczenia różnych problemów z włosami, w tym wypadania włosów. Wykorzystuje specjalnie opracowany koktajl substancji odżywczych, które są iniekowane bezpośrednio w skórę głowy w celu stymulacji wzrostu włosów i poprawy ich ogólnej kondycji.

Jak działa mezoterapia XL Hair?

Mezoterapia XL Hair działa poprzez dostarczanie bezpośrednio do skóry głowy substancji takich jak biotyna, kwas hialuronowy, aminokwasy, witaminy i minerały. Te składniki odżywcze mogą pomóc stymulować wzrost włosów, poprawić krążenie krwi w skórze głowy i odżywić cebulki włosów.

Jakie są potencjalne skutki uboczne mezoterapii XL Hair?

Potencjalne skutki uboczne mezoterapii XL Hair to małe siniaki, zaczerwienienie lub obrzęk w miejscu iniekcji. Te efekty są zazwyczaj przejściowe i ustępują w ciągu kilku dni.

Czy mezoterapia XL Hair jest skuteczna w leczeniu wypadania włosów?

Mezoterapia XL Hair może być skuteczna w leczeniu niektórych rodzajów wypadania włosów, zwłaszcza tych związanych z niedoborami odżywczymi lub problemami z krążeniem w skórze głowy. Jak z każdym zabiegiem, skuteczność może różnić się w zależności od indywidualnych okoliczności.

4.8/5 - (11 głosów)
* Przedstawiona treść ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.