Skip to main content

Osoby mające problem z nadmiernie wypadającymi włosami z pewnością niejednokrotnie wyszukiwały informacje na temat przyczyn oraz sposobów leczenia tego problemu. Powodów, dla których nasze włosy wypadają jest wiele. Jedne są zależne od nas, na inne nie mamy wpływu. Dlatego też problem łysienia był i jest badany przez wielu wybitnych lekarzy specjalistów z zagranicy. Jednak i nasza klinika specjalizuje się w problemach związanych z łysieniem.

Nasi specjaliści

Większość badań naukowych dotyczących problemów łysienia pochodzi spoza granic Polski. Jednak nie oznacza to, że skuteczność leczenia w naszym kraju jest na niższym poziomie. Można powiedzieć, że jest wręcz odwrotnie. Lekarze w naszej klinice specjalizują się w trychologii i leczeniu łysienia. Niejednokrotnie wielu z nich uczestniczyło w szkoleniach i stażach u zagranicznych kolegów po fachu.

Dzięki licznym kursom w Polsce nasi specjaliści posiadają ogromną wiedzę, nie tylko teoretyczną, ale i praktyczną potwierdzoną  sukcesami w walce z nadmiernie wypadającymi włosami. Odbyte szkolenia pozwalają na łączenie różnych technik leczenia oraz ich poszczególnych elementów, aby dopasować leczenie do indywidualnych potrzeb danego pacjenta. Wiedza ta również pozwala nam na bardzo niski poziom uszkodzenia włosów podczas całego procesu leczenia. Wszystkie zabiegi w naszej klinice są wykonywane przez wybitnych specjalistów również należących do ISHRS – The International Society of Hair Restoration Surgery, która zrzesza najlepszych lekarzy.

Leczenie łysienia w Polsce

Jedną z najbardziej skutecznych metod na odzyskanie utraconych włosów jest ich przeszczep. Oczywiście zabieg ten jest oferowany nie tylko za granicą, ale również w polskich klinikach specjalizujących się w leczeniu łysienia. Nasza klinika przeprowadza operacje przeszczepiania włosów przy wsparciu najbardziej doświadczonych chirurgów. Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii zabieg przeszczepu nie wymaga zakładania widocznych szwów, czy też nie powoduje powstawania blizn. Ponadto sam zabieg jest bezbolesny oraz przeprowadzany przy użyciu najmniej inwazyjnej metody.

Dzięki temu już następnego dnia po zabiegu można wrócić do pracy oraz codziennych obowiązków. Podczas przeszczepu używamy między innymi techniki DHI, która pozwala w pełni kontrolować głębokość oraz kierunek rosnącego włosa. Efektywność zabiegu poprawiają specjalne roztwory zwiększające żywotność włosów oraz hybrydowe i „szafirowe ostrza”. Pozwalają one na ochronę cebulki włosa przed uszkodzeniem. Dzięki ich zastosowaniu Transection rate, czyli stopień uszkodzenia włosów utrzymujemy poniżej 3%. Co więcej, przeszczep włosów w naszej klinice pozwala osiągnąć bardzo wysoki poziom przyjęcia się włosów – aż 97%.

Popularni zagraniczni specjaliści

W Madrycie dużą popularnością nie tylko w tym mieście, ale i na całym świecie cieszy się Dr. José  Lorenzo. Specjalizuje się on w przeszczepie włosów metodą FUE. Ponadto organizuje on liczne szkolenia oraz sympozja naukowe, podczas których przekazuje swoją ogromną wiedzę ich uczestnikom.

Dużą sławą cieszy się również Dr. Koray Erdogan, który prowadzi swoją klinikę w Turcji. Jego specjalizacja to odbudowa włosów, podczas której wykorzystuje metody FUT i FUE, podobnie jak belgijski doktor Emorane Lupanzula. Cechą wyróżniającą Lupanzula jest to, że sam osobiście przeprowadza ekstrakcje i nacięcia podczas zabiegu.

Natomiast John P. Cole służy swoim doświadczeniem oraz wiedzą w Atenach, prowadząc tam zabiegi w popularnej klinice. W Izraelu pomoc osobom z problemem łysienia niesie Doktor Alex Ginzburg, który od 1991 roku przeprowadza skuteczne i efektywne zabiegi przeszczepu włosów.

Znane wszystkim osobom interesującym się tematem przeszczepu włosów jest nazwisko Dr. Woods. Rok po tym jak po raz pierwszy dokonano opisu metody FUE dokonał on przeszczepu włosów tą metodą w Australii. Jest to bardzo ceniony profesjonalista z bardzo dużym doświadczeniem. Równie dużą renomą cieszy się Doktor James Harris, który jako jeden z nielicznych przeprowadza przeszczep techniką FUE bez golenia głowy.

Osobistym zaangażowaniem oraz dużymi umiejętnościami wykazuje się również doktor Russell Knudsen, który posiada sieć swoich klinik. Był prezydentem International Society of Hair Restoration Surgeons oraz wielokrotnie nagradzanym specjalistą. Swój udział w rozwoju transplantologii włosów miał Jean Devroye. Jest on bowiem wynalazcą urządzenia WAW FUE, które pozwala na przeszczep włosów bez uszkadzania mieszków włosowych.

dr Jean Devroye źródło: hair-transplant-surgery.com

dr Jean Devroye źródło: hair-transplant-surgery.com

Urządzenie WAW FUE posiadamy w naszej klinice, co pozwala nam stosować różne techniki podczas zabiegu przeszczepu włosów. Dzięki temu możemy sprostać oczekiwaniom naszych pacjentów, tym samym poprawiając jakość ich owłosienia na głowie. Dowiedz się więcej o przeszczepie włosów metodą WAW FUE DHI.

5/5 - (1 głos)

Zostaw komentarz