Skip to main content

Suche i łamliwe włosy są zmorą wielu osób. Niestety, ale zazwyczaj to my sami przyczyniamy się do ich złego stanu. Wpływ na to ma między innymi nadmierne przesuszenie, nieprawidłowa pielęgnacja, niezdrowy tryb życia, wpływ wysokiej temperatury, np. w saunie czy solarium oraz nadmierna ekspozycja na słońcu. Częste zabiegi stylizacyjne z użyciem lokówki czy prostownicy, również mają wpływ na kondycję włosów. Suche włosy stają się kruche i łamliwe. Pod wpływem stresu, szybkiego tempa życia, zmęczenia i zmian hormonalnych, włosy stają się matowe i zaczynają wypadać. Takie sygnały powinny być jednoznaczne, aby przeciwdziałać tym procesom jak najszybciej. Jakie działania podjąć?

Włosy łamliwe i podatne na wypadanie

Piękne włosy są marzeniem każdego, bez wyjątku! Aby cieszyć się ze zdrowych i lśniących loków należy poddawać je właściwej pielęgnacji. Regeneracja suchych i zniszczonych włosów jest wyzwaniem, jednak jeśli będziemy w swoich poczynaniach cierpliwi i systematyczni, osiągniemy zamierzony cel. Podstawą jest odpowiedni szampon, który będzie delikatny, a zarazem będzie posiadał w swoim składzie składniki wzmacniające włosy. Właściwie dobrany szampon powinien również regulować pracę gruczołów łojowych oraz łagodzić podrażnienia.

 

zabieg keratynowy efekty

W celu poprawienia stanu włosów i przeciwdziałaniu ich wypadaniu warto sięgnąć również po odpowiednie odżywki. Są to preparaty wzmacniające cebulki włosów, poprawiające mikrokrążenie w mieszkach włosowych, a także zapewniające odpowiednią równowagę skóry. Na rynku dostępnych jest wiele masek przeznaczonych do włosów skłonnych do wypadania. Zazwyczaj za ich efektywne działanie odpowiedzialne są ekstrakty roślinne np. wyciąg z łopianu, arniki górskiej, sosny zwyczajnej, rumianku, czy rozmarynu.

Łamliwe włosy mogą być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak stylizacja ciepłem, nadmierne farbowanie, brak odpowiedniej pielęgnacji, złe odżywianie czy też genetyczne uwarunkowania. Warto jednak pamiętać, że łamliwe włosy można wyleczyć i poprawić ich kondycję.

Oto kilka porad, jak zadbać o łamliwe włosy:

  1. Wybierz odpowiednie produkty do pielęgnacji włosów

Kluczem do poprawy kondycji łamliwych włosów jest stosowanie odpowiednich produktów do pielęgnacji. Wybieraj szampony i odżywki, które zawierają składniki wzmacniające włosy, takie jak proteiny, keratynę, witaminy i minerały. Unikaj produktów, które zawierają szkodliwe substancje, takie jak siarczany, parabeny i alkohol, które mogą dodatkowo osłabić włosy.

  1. Unikaj stylizacji ciepłem

Ciepło może powodować osłabienie włosów i doprowadzić do ich łamliwości. Unikaj stylizacji ciepłem, takiej jak suszenie suszarką, prostowanie czy lokowanie. Jeśli musisz korzystać z narzędzi do stylizacji ciepłem, stosuj produkty ochronne przed ciepłem i wybieraj niskie temperatury.

  1. Odpowiednio myj włosy

Nie myj włosów zbyt często, aby nie usuwać z nich naturalnych olejków. Z drugiej strony, nie pozostawiaj włosów zbyt długo bez mycia, ponieważ brud i nadmiar sebum mogą powodować osłabienie włosów. Używaj łagodnych szamponów, a jeśli masz tendencję do przetłuszczających się włosów, wybierz specjalny szampon dla włosów tłustych.

  1. Regularnie podcinaj końcówki

Regularne przycinanie końcówek włosów jest ważne, ponieważ zapobiega rozdwajaniu się końcówek i chroni przed łamliwością. Wizyta u fryzjera co 6-8 tygodni to dobry pomysł, aby utrzymać włosy w dobrej kondycji.

  1. Zadbaj o swoją dietę

Twoja dieta ma wpływ na kondycję włosów. Wprowadź do swojej diety produkty bogate w białko, takie jak mięso, ryby, jaja i rośliny strączkowe, a także witaminy i minerały, takie jak witamina C, żelazo i cynk, które są niezbędne do produkcji keratyny, budulca włosów.

Skuteczny zabieg wzmacniający włosy łamliwe

Bardzo efektownym zabiegiem wzmacniającym włosy jest mezoterapia skóry głowy. W skórę głowy wstrzykiwane są koktajle witaminowe, które w swoim składzie posiadają mikroelementy i aminokwasy. Popularny jest koktajl z peptydami, który pobudza włosy do wzrostu i odpowiednio je odżywia. Zazwyczaj zabieg ten powtarza się co dwa, trzy dni. Aby osiągnąć zadowalający efekt, wykonuje się go w seriach zabiegów – około 5 razy.

O włosy należy dbać nie tylko poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków, ale także regularne poddawanie się zabiegom pielęgnacyjnym. Istotne jest również odżywianie struktury włosa oraz właściwy styl życia.

Zostaw komentarz