Skip to main content
Suche i łamliwe włosy są zmorą wielu osób. Niestety, ale zazwyczaj to my sami przyczyniamy się do ich złego stanu. Wpływ na to ma między innymi nadmierne przesuszenie, nieprawidłowa pielęgnacja, niezdrowy tryb życia, wpływ wysokiej temperatury, np. w saunie czy solarium oraz nadmierna ekspozycja na słońcu. Częste zabiegi stylizacyjne z użyciem lokówki czy prostownicy, również mają wpływ na kondycję włosów. Suche włosy stają się kruche i łamliwe. Pod wpływem stresu, szybkiego tempa życia, zmęczenia i zmian hormonalnych, włosy stają się matowe i zaczynają wypadać. Takie sygnały powinny być jednoznaczne, aby przeciwdziałać tym procesom jak najszybciej. Jakie działania podjąć?

Włosy łamliwe i podatne na wypadanie

Piękne włosy są marzeniem każdego, bez wyjątku! Aby cieszyć się ze zdrowych i lśniących loków należy poddawać je właściwej pielęgnacji. Regeneracja suchych i zniszczonych włosów jest wyzwaniem, jednak jeśli będziemy w swoich poczynaniach cierpliwi i systematyczni, osiągniemy zamierzony cel. Podstawą jest odpowiedni szampon, który będzie delikatny, a zarazem będzie posiadał w swoim składzie składniki wzmacniające włosy. Właściwie dobrany szampon powinien również regulować pracę gruczołów łojowych oraz łagodzić podrażnienia.

 

zabieg keratynowy efekty

W celu poprawienia stanu włosów i przeciwdziałaniu ich wypadaniu warto sięgnąć również po odpowiednie odżywki. Są to preparaty wzmacniające cebulki włosów, poprawiające mikrokrążenie w mieszkach włosowych, a także zapewniające odpowiednią równowagę skóry. Na rynku dostępnych jest wiele masek przeznaczonych do włosów skłonnych do wypadania. Zazwyczaj za ich efektywne działanie odpowiedzialne są ekstrakty roślinne np. wyciąg z łopianu, arniki górskiej, sosny zwyczajnej, rumianku, czy rozmarynu.

Skuteczny zabieg wzmacniający włosy łamliwe

Bardzo efektownym zabiegiem wzmacniającym włosy jest mezoterapia skóry głowy. W skórę głowy wstrzykiwane są koktajle witaminowe, które w swoim składzie posiadają mikroelementy i aminokwasy. Popularny jest koktajl z peptydami, który pobudza włosy do wzrostu i odpowiednio je odżywia. Zazwyczaj zabieg ten powtarza się co dwa, trzy dni. Aby osiągnąć zadowalający efekt, wykonuje się go w seriach zabiegów – około 5 razy.

O włosy należy dbać nie tylko poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków, ale także regularne poddawanie się zabiegom pielęgnacyjnym. Istotne jest również odżywianie struktury włosa oraz właściwy styl życia.

Dr Piotr Turkowski

Dr Piotr Turkowski

Lekarz medycyny estetycznej, specjalista i pasjonat chirurgii odtwórczej włosów, kończący specjalizację z chirurgii plastycznej. Jedyny oficjalnie zarejestrowany w Warszawie członek międzynarodowej światowej organizacji chirurgii odtwórczej włosów (ISHRS), zrzeszającej najlepszych na świecie specjalistów w tej dziedzinie.