Skip to main content

Wypadanie włosów wiąże się z pewnym dyskomfortem oraz zmianą wyglądu, do którego tak bardzo przykładamy uwagę. Nadmierne lub przedwczesne wypadanie włosów oraz łysienie może również przyczyniać się do złego samopoczucia i braku akceptacji siebie.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe, czyli platelet – rich plasma to materiał autonomiczny płytek krwi, który posiada zwiększoną ilość płytek krwi w porównaniu do krwi pacjenta. PRP, czyli osocze bogatopłytkowe uzyskuje się poprzez pobranie krwi od pacjenta, a następnie  poddanie próbki z krwią podwójnemu wirowaniu. Tak powstałe osocze posiada niezwykle cenne składniki, które regenerują, pobudzają oraz stymulują skórę głowy.

Osocze bogatopłytkowe na włosy

Osocze bogatopłytkowe jako metoda leczenia wypadania włosów

Ze względu na to, że włosy są bardzo ważną częścią  wyglądu każdego z nas, lekarze specjaliści opracowali kilka metod walki z łysieniem. Jedną z nich jest zastosowanie PRP, czyli osocza bogatopłytkowego. Dzięki swoim właściwościom osocze bogatopłytkowe znalazło wiele zastosowań w medycynie estetycznej – w szczególności w leczeniu wypadania włosów.

Osocze bogatopłytkowe na włosy

Jak przebiega zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego?

Sam zabieg nie należy do najdłuższych i trwa od 30 do 60 minut. Wszystko zależy od zaawansowania wypadania włosów oraz kondycji skóry głowy pacjenta. Osocze bogatopłytkowe zostaje wprowadzone pod skórę pacjenta przy pomocy mezoterapii. Używając bardzo cienkiej igły lekarz wprowadza PRP pod skórę głowy. Terapia osoczem bogatopłytkowym zazwyczaj odbywa się pod znieczuleniem miejscowym, dzięki czemu pacjent nie czuje dyskomfortu oraz bólu.

Zanim jednak osocze bogatopłytkowe zostanie wprowadzone pod skórę głowy, od pacjenta pobiera się krew, z której uzyskuje się osocze. Za pomocą wirówki zostają oddzielone poszczególne składniki krwi oraz usunięty zostaje nadmiar płynu oraz martwe komórki. Tak uzyskany preparat wprowadza się pod skórę, w miejscach, gdzie występuje problem z wypadaniem włosów, dlatego mezoterapia skóry głowy to zabieg miejscowy.

Mocne strony zabiegu

 • Bezbolesność – w zabiegu wykorzystuje się cienkie igły. Można też skorzystać ze znieczulenia miejscowego,
 • Szybkość – zabieg trwa do 60 minut.
 • Brak rekonwalescencji – dzień po zabiegu pacjent może wrócić do normalnych czynności.
 • Naturalność – osocze bogatopłytkowe pozyskuje się z krwi pacjenta.
 • Zabieg miejscowy – można go wykonywać zarówno na czubku głowy, czole, w okolicach potylicznych, jak i skroniowych

Wskazania

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego zaleca się wszystkim, którzy:

 • mają problem z nadmiernie wypadającymi włosami,
 • cierpią na łysienie spowodowane różnymi czynnikami.

Przeciwwskazania

Zabieg wykorzystujący PRP nie jest zalecany:

 • w przypadku ciąży i karmienia piersią,
 • kiedy pacjent ma problemy z krzepnięciem krwi,
 • w przypadku przyjmowania lekarstw rozrzedzających krew.

Obszar zabiegu

Osocze bogatopłytkowe wstrzykiwane jest w obszary skóry głowy, dotknięte nadmiernie wypadającymi włosami.

Czy zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego trzeba powtarzać?

Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty, zaleca się wykonanie kilku serii zabiegów z osoczem bogatopłytkowym. W zależności od potrzeb może to być od 3 do 5 serii. Należy przy tym zachować odpowiedni odstęp czasowy, najlepiej co 4 – 6 tygodni. Natomiast pierwsze efekty widać po około 3 miesiącach od wykonania serii zabiegów.

Dla kogo?

Zabieg przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, którzy chcą posiadać bujne włosy. Ponadto zabieg rekomenduje się osobom borykającym się z problemem łysienia androgenowego, plackowatego lub posiadające zakola.

Jakie są efekty osocza bogatopłytkowego na włosy?

Osocze bogatopłytkowe ma bardzo pozytywny wpływ na wzrost włosów.

 • osocze bogatopłytkowe pobudza komórki macierzyste włosa do przejścia w stan aktywny, czyli stymuluje odrastanie włosów,
 • PRP reguluje cykl wzrostu włosa, wpływając na jego wydłużenie,
 • po zabiegu wprowadzenia osocza pod skórę głowy z jednej cebulki może wyrosnąć nawet kilka włosów,
 • włosy na głowie stają się widocznie gęstsze.

Jeżeli dotychczasowe leczenie łysienia nie przyniosło zamierzonych efektów, warto skorzystać z naszej oferty zabiegów opartych na osoczu bogatopłytkowym. Wyjątkowe właściwości PRP pozwolą skutecznie zażegnać problem wypadających włosów.

4.4/5 - (30 głosów)

Zostaw komentarz