Skip to main content

Dzięki naturalnym metodom zagęszczania włosów można uzyskać szybkie i trwałe rezultaty w formie bujnej fryzury. W naszej klinice wykorzystujemy innowacyjne metody i narzędzia do walki z wypadającymi włosami. Opóźniamy i ukrywamy pierwsze oznaki starzenia się skóry głowy oraz włosów. Najnowocześniejsza aparatura pozwala nam precyzyjnie diagnozować i leczyć problemy łysienia. Dzięki temu uzyskujemy widoczne rezultaty zagęszczenia włosów. Jakie metody wykorzystujemy i co je wyróżnia?

Jak zagęścić włosy?

Jako specjaliści z zakresu trychologii korzystamy z nowoczesnych, sprawdzonych metod zagęszczania włosów. Wśród nich można wyróżnić m.in.:

Korzystamy tylko z naturalnych technik, które wspomagają regenerację włosów. Zawsze podkreślamy, że wypadanie włosów to całkowicie normalny proces, ponieważ mają 3 fazy wzrostu. Szacuje się, że 20% z nich jest w fazie martwej i tylko tkwi – nie rośnie. 30% włosów to również faza katagenu, gdy nie wystają ze skóry głowy. Dzięki naturalnym trychologicznym metodom na zagęszczanie włosów możemy sprawić, że 30% włosów zacznie szybciej rosnąć. To z kolei zapewnia naturalne efekty zagęszczonej fryzury.

Na czym polega mezoterapia skóry głowy?

Stosujemy dwa typy mezoterapii – igłową i XL Hair. Oba rodzaje polegają na wstrzykiwaniu bezpośrednio w miejsca objęte utratą włosów, małych dawek substancji leczniczych. Technika ta jest ogromnym wsparciem przy poprawie jakości włosów, zahamowaniu ich utraty oraz pobudzeniu wzrostu nowych cebulek. Iniekcję wykonujemy za pomocą cienkich igieł co półtora cm lub stosując specjalny pistolet do mezoterapii. Po zakończonym leczeniu na skórze głowy Pacjenta pozostają tylko niewielkie punkciki po nakłuciach.

Zabieg ten wyróżnia się wysoką skutecznością, ponieważ w jego trakcie omijamy nieprzenikalną warstwę skóry i substancje aktywne docierają w krótkim czasie do komórek włosa. Te z kolei wydłużają fazę anagenu i regenerują korzenie włosa.

Istotną zaletą mezoterapii jest to, że nie wymaga specjalnego przygotowania. Pacjenta kieruje się na dokładną konsultację. To w trakcie tego spotkania dokonujemy oględzin skóry głowy, oceniamy rozległość zmian i planujemy leczenie.

Po pozytywnej kwalifikacji w owłosioną skórę głowy podajemy preparat o właściwościach dezynfekujących i energetyzujących, który odpowiada za głęboki detoks skóry, oczyszcza ujścia mieszków z sebum i pobudza krążenie. Następnie dokonujemy głębokich iniekcji preparatem bogatym w witaminy A, B, C oraz E, kwas hialuronowy czy kofeinę.

Korzystamy też ze specjalnych preparatów XL Hair, który ma w składzie ponad 50 wyselekcjonowanych substancji o działaniu aktywnym – witaminy B12, B9, B3, A, E, B8 i wiele innych.

Na czym polega zagęszczanie włosów za pomocą karboksyterapii?

Karboksyterapia wykorzystuje medyczny dwutlenek węgla. Jego aplikacja za pomocą cienkiej igły pozwala stymulować produkcję nowych naczyń krwionośnych i pobudza metabolizm. To z kolei zapewnia odżywienie mieszków włosowych i cebulek włosów. W efekcie hamuje się wypadanie włosów i pobudza wzrost nowych. To mało inwazyjna metoda, w 100% bezpieczna i naturalna.

W trakcie zabiegu wykonujemy iniekcję pod skórę medycznego dwutlenku węgla, co powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, poprawę mikrokrążenia i pobudzenie mieszków włosowych do wzrostu. Podskórne podanie tej substancji zwiększa przepływ krwi, co z kolei przyczynia się do uwalniania atomów tlenu przez hemoglobinę z czerwonych krwinek. W rezultacie cebulki włosowe są mocno dotlenione i odżywione.

Na czym polega zagęszczanie włosów preparatem Dr Cyj?

Preparat Dr Cyj pozwala skutecznie zagęścić włosy. To pierwszy na świecie preparat peptydowy, którego rolą jest wspomaganie odrastania włosów oraz zatrzymanie ich wypadania. Preparat składa się z siedmiu unikalnych peptydów połączonych z kwasem hialuronowym. Stymulują one mikrokrążenie w skórze głowy i działają odżywczo na mieszki włosowe.

Sam proces iniekcji za pomocą preparatu Dr Cyj jest dość długotrwały, dzięki czemu można precyzyjnie kontrolować leczenie. Częściowo stabilizowany kwas hialuronowy pomaga w przenikaniu w głąb skóry składników aktywnych. Niewielkie dawki aktywnych składników wyróżniają się działaniem dokładnie w tych miejscach, gdzie chce się uzyskać efekt zagęszczenia włosów.

Efektem zabiegu jest odżywienie skóry głowy, odnowa mieszków włosowych oraz ich szybszy wzrost. Terapia działa na poziomie genów i DNA, pobudzając krążenie.

Czy peeling skóry głowy może zagęścić włosy?

Peeling skóry głowy to bardzo pomocny zabieg w zagęszczaniu włosów. Pozwala oczyścić skórę z pozostałości kosmetyków, a także usuwa martwy naskórek. W trakcie terapii wykonujemy krótki masaż, który poprawia krążenie krwi i dotlenia cebulki włosów.

Peelingowanie skóry sprawia, że jest ona odżywiona, a włosy są pobudzone do wzrostu.

Na czym polega przeszczep włosów BHT?

Przeszczep włosów BHT to nowoczesny kierunek rozwoju transplantacji włosów. Jest rodzajem techniki FUE, ale pozwala pobierać włosy z innych partii ciała niż głowa. Najczęściej miejscem poboru włosów jest broda, brwi, pachy i piersi. Technika ta ma jedną podstawową zaletę – nie ma żadnych ograniczeń! Podczas jednego zabiegu możemy przeszczepić włosy z dowolnego, bogatego w nie rejonu ciała. Dodatkowo jest to małoinwazyjna metoda lecznicza.

Przeszczep rozpoczyna się poborem materiału z okolicy dawczej za pomocą techniki FUE. Pobieramy pojedyncze jednostki włosowe w znieczuleniu. Poszczególne mieszki umieszczamy w specjalnych, chłodnych warunkach w temperaturze nieprzekraczającej 8 stopni Celsjusza, aby zachować ich żywotność.

Następnym etapem jest wprowadzenie uzyskanych jednostek do biorczych rejonów. Znieczulamy obszar biorczy i w przygotowanych „dołeczkach” na skórze głowy wprowadzamy transplanty.

Na czym polega przeszczep włosów FUE DHI?

Przeszczep włosów FUE DHI to jedna z najnowocześniejszych technik hybrydowych, jaka występuje w świecie trychologii. Pozwala przetransportować mieszki włosów z okolicy dawczej do miejsc objętych łysieniem. Technika DHI daje możliwość pełnej kontroli głębokości, kierunku, kąta rosnących włosów. W trakcie zabiegu korzystamy z bardzo małej igły punktowej, którą wykonujemy mikronakłucia w formie „punchów”. W efekcie całkowicie minimalizuje się ryzyko uszkodzenia włosów.

Ta nowoczesna i innowacyjna metoda stanowi przełom w medycynie, dając lekarzom możliwość pobierania pojedynczych mieszków włosowych z niewielkim marginesem tkanki, jaka je otacza. Następnym etapem jest ocena pobranego materiału i przygotowanie go do aplikacji w biorczej okolicy.

To skuteczny zabieg polecany przy zagęszczaniu zakoli, czubka głowy, brody, brwi i owłosienia łonowego.

Na czym polega przeszczep włosów FUE?

FUE to efektywna technika przeszczepu włosów, w której trakcie pobieramy mieszki z tylnej części głowy i boków, a następnie przeszczepiamy je w miejsca o zmniejszonej ich gęstości. Leczenie przebiega w znieczuleniu miejscowym i wymaga kilku godzin. W trakcie terapii projektujemy linię włosów, żeby zapewnić naturalny efekt. Pobieramy pojedyncze mieszki z okolicy owłosionej, aby następnie w trakcie selekcji wybrać te najlepsze i wszczepić je w skórę.

To małoinwazyjna metoda, która zaliczana jest do chirurgii jednego dnia. Oznacza to, że Pacjent tego samego dnia może wrócić do domu.

Czy dieta może pomóc w zagęszczeniu włosów?

Dobór odpowiedniej diety może wspomóc zagęszczanie włosów. Zbilansowana forma żywienia i przestrzeganie zasad zdrowego stylu życia bardzo pomaga osiągnąć długotrwałe efekty terapii. Ich wynikiem są piękne, bujne włosy. Palenie tytoniu czy picie alkoholu sprawia z kolei, że włosy pozbawione są zdrowego wyglądu. Również stres wpływa negatywnie na nadmierne wypadanie włosów i utratę ich blasku.

Właśnie dlatego prawidłowy schemat żywienia, zdrowy styl życia i suplementacja są niezbędne do uzupełnienia diety.

Warto też unikać diety wysokowęglowodanowej, która jest nie tylko niezdrowa dla włosów, ale też dla całego ciała. Utrzymując właściwy poziom glikemii we krwi, można korzystnie poprawić kondycję włosów i zahamować ich wymaganie.

Duże znaczenie ma też odpowiednio wysoka podaż białka w diecie. Źródłami pokarmów bogatych w ten składnik jest m.in. mięso, warzywa strączkowe, soja, soczewica itd. Zaleca się również łączenie w diecie białka zwierzęcego oraz roślinnego, a także dodawanie dużej ilości ryb.

Pomocne w walce z wypadającymi włosami są także kwasy linolenowe z grupy omega 3. Mają one dobroczynny wpływ na organizm człowieka. Ich źródłem jest olej rzepakowy, lniany, orzechy włoskie, pestki dyni czy pszenica.

Osoby, które chcą zagęścić włosy, powinny też pamiętać o dostarczeniu odpowiedniej ilości witamin i minerałów. Witaminy B, E i D pozwalają zapobiegać utracie włosów. Witaminę D pozyskuje się dzięki słońcu, spożywaniu wątróbki czy nabiału.

Zaleca się także stosowanie suplementów diety i naparów ziołowych bogatych w biotynę. Są one niezbędne w procesie wzrostu włosów. Zdrową i gęstą fryzurę uzyskuje się także dzięki diecie o niskim indeksie glikemicznym.

Warto jednak pamiętać, że w przypadku zauważenia u siebie kłopotów z nadmierną utratą włosów, należy skontaktować się z  trychologiem. Lekarz ustali przyczynę kłopotu i dobierze odpowiednią metodę zagęszczania włosów. W tym celu może zlecić wykonanie kilku niezbędnych badań, aby wykluczyć przeciwwskazania do leczenia. Tylko tak zapewni się trwałe efekty oraz bezpieczne leczenie. Próby poszukiwania tanich zabiegów bez wcześniejszej konsultacji mogą skutkować przykrymi i zagrażającymi życiu oraz zdrowiu następstwami.

W Klinice OT.CO bezpieczeństwo Pacjenta stawiamy na pierwszym miejscu, dlatego zawsze precyzyjnie badamy go, ustalamy przyczynę wypadania włosów i dobieramy najlepszą, najbardziej efektywną terapię, która pozwala uzyskać pożądane rezultaty!

 

5/5 - (1 głos)

Zostaw komentarz