Dlaczego metoda FUE jest lepsza od STRIP – czyli mała inwazyjność i wyśmienite efekty kosmetyczne.

Metoda przeszczepu włosów STRIP oraz FUE – zasadniczą różnicą tych dwóch zabiegów jest sposób pobrania transplantów z okolicy dawczej. W metodzie STRIP – pobiera się fragment skóry owłosionej natomiast w metodzie FUE pobiera się pojedyncze jednostki mieszków włosowych – bezpośrednio z obszaru skóry dawczej.

Jednak na tym różnice się nie kończą. Należy zaznaczyć, że metoda transplantacji włosów FUE jest metodą bardziej nowoczesną i bardziej precyzyjną. Nic więc dziwnego, że  w ostatnich latach to właśnie ona cieszy się coraz większą popularnością. To właśnie w metodzie FUE – chirurg prowadzący przeszczep włosów, dokonuje profesjonalnego, merytorycznego pod kątem medycznym – wyboru najlepszej jakości materiału transplantacyjnego włosów – czyli graftów.

przeszczep wlosow strip przeszczep wlosow fut roznice przeszczep wlosow fue

przeszczep wlosow strip przeszczep wlosow fut roznice przeszczep wlosow fue

Kolejną ważną zaletą a jednocześnie argumentem wskazującym na wyższość metody FUE nad metodą STRIP – jest brak grubej i nieestetycznej linijnej blizny, która powstaje przy wycinaniu transplantacyjnego paska ze skóry głowy w metodzie STRIP.

Pobieranie pojedynczych graftów w metodzie FUE – jest metodą mniej inwazyjną, niewymagającą użycia skalpela i pozostawiającą jedynie mikroskopijne, niewidoczne gołym okiem mikroblizny. Dzięki temu, okres rekonwalescnecji jest zdecydowanie krótszy, występuje mniejszy dyskomfort bólowy, szybsze gojenie obszarów transplantacyjnych oraz niesie mniejsze ryzyko wdania się infekcji w miejscach operowanych. W metodzie FUE nie występuje także uczucie zdrętwienia i „naciągania skóry”, tak jak ma to miejsce w metodzie STRIP – w okolicy zgrubiałych, bolących szwów – po wycięciu paska transplantacyjnego.

efekt nieudanego przeszczepu włosów metodą fut strip

efekt nieudanego przeszczepu włosów metodą fut strip

Czym się różnią metody przeszczepu włosów STRIP I FUE?

Jeszcze jedną, wspaniałą zaletą metody FUE jest również możliwość pobierania włosów z innych okolic ciała, takich jak: tors, broda, czy okolice łona.

Wartą podkreślenia korzyścią – metody FUE (follicular units extraction) pod kątem estetycznym – jest możliwość noszenia krótkich fryzur po zabiegu przeszczepu włosów. Mikroranki, które powstały podczas transplantacji FUE będą niewidoczne, w przeciwieństwie do szpecącej, grubej blizny (po transplantacji metodą STRIP), rysującej się na tylnej powierzchnii skóry głowy, będącej stygmatem dawnego, niechcianego kompleksu.

widoczna blizna po pobraniu paska w obszarze dawczym

widoczna blizna po pobraniu paska w obszarze dawczym

Należy zwrócić szczególną uwagę na fakt, iż powodzenie przeszczepu oraz ostateczny efekt transplantacji zależy od wyjątkowej dokładności oraz specjalistycznego doświadczenia chirurga. Zastosowane urządzenia oraz narzędzia chirurgiczne spełniają w transplantacji rolę jedynie pomocniczą.

Dlatego działania marketingowe różnych klinik, skupiające uwagę pacjenta tylko na stosowanych urządzeniach – są metodą odwracania uwagi od tego co najważniejsze – czyli wiedzy oraz doświadczenia transplantacyjnego chirurga. Jakość przeszczepu, zależy przede wszystkim od manualnych umiejętności lekarza. Umiejętne pobranie jednostki mieszkowej a następnie sprawna implantacja – gwarantuje najwyższą jakość i super efekt. Warto zatem przemyśleć decyzję i poddać się zabiegowi tylko w profesjonalnej klinice, przez wykwalifikowanego lekarza z odpowiednią wiedzą oraz praktyką – podkreśla dr Turkowski.

Dr Piotr Turkowski

Dr Piotr Turkowski

Lekarz medycyny estetycznej, specjalista i pasjonat chirurgii odtwórczej włosów, kończący specjalizację z chirurgii plastycznej. Jedyny oficjalnie zarejestrowany w Warszawie członek międzynarodowej światowej organizacji chirurgii odtwórczej włosów (ISHRS), zrzeszającej najlepszych na świecie specjalistów w tej dziedzinie.

ocena artykułuocena artykułuocena artykułuocena artykułuocena artykułu (10 głosów, średnia: 4,80 na 5)

Zostaw komentarz

    • pl
    • en