Dlaczego metoda FUE jest lepsza od STRIP – czyli mała inwazyjność i wyśmienite efekty kosmetyczne.

Metoda przeszczepu włosów STRIP oraz FUE – zasadniczą różnicą tych dwóch zabiegów jest sposób pobrania transplantów z okolicy dawczej. W metodzie STRIP – pobiera się fragment skóry owłosionej natomiast w metodzie FUE pobiera się pojedyncze jednostki mieszków włosowych – bezpośrednio z obszaru skóry dawczej.

Jednak na tym różnice się nie kończą. Należy zaznaczyć, że metoda transplantacji włosów FUE jest metodą bardziej nowoczesną i bardziej precyzyjną. Nic więc dziwnego, że  w ostatnich latach to właśnie ona cieszy się coraz większą popularnością. To właśnie w metodzie FUE – chirurg prowadzący przeszczep włosów, dokonuje profesjonalnego, merytorycznego pod kątem medycznym – wyboru najlepszej jakości materiału transplantacyjnego włosów – czyli graftów.

przeszczep wlosow strip przeszczep wlosow fut roznice przeszczep wlosow fue

przeszczep wlosow strip przeszczep wlosow fut roznice przeszczep wlosow fue

Kolejną ważną zaletą a jednocześnie argumentem wskazującym na wyższość metody FUE nad metodą STRIP – jest brak grubej i nieestetycznej linijnej blizny, która powstaje przy wycinaniu transplantacyjnego paska ze skóry głowy w metodzie STRIP.

Pobieranie pojedynczych graftów w metodzie FUE – jest metodą mniej inwazyjną, niewymagającą użycia skalpela i pozostawiającą jedynie mikroskopijne, niewidoczne gołym okiem mikroblizny. Dzięki temu, okres rekonwalescnecji jest zdecydowanie krótszy, występuje mniejszy dyskomfort bólowy, szybsze gojenie obszarów transplantacyjnych oraz niesie mniejsze ryzyko wdania się infekcji w miejscach operowanych. W metodzie FUE nie występuje także uczucie zdrętwienia i „naciągania skóry”, tak jak ma to miejsce w metodzie STRIP – w okolicy zgrubiałych, bolących szwów – po wycięciu paska transplantacyjnego.

Czym się różnią metody przeszczepu włosów STRIP I FUE?

Jeszcze jedną, wspaniałą zaletą metody FUE jest również możliwość pobierania włosów z innych okolic ciała, takich jak: tors, broda, czy okolice łona.

Wartą podkreślenia korzyścią – metody FUE (follicular units extraction) pod kątem estetycznym – jest możliwość noszenia krótkich fryzur po zabiegu przeszczepu włosów. Mikroranki, które powstały podczas transplantacji FUE będą niewidoczne, w przeciwieństwie do szpecącej, grubej blizny (po transplantacji metodą STRIP), rysującej się na tylnej powierzchnii skóry głowy, będącej stygmatem dawnego, niechcianego kompleksu.

Należy zwrócić szczególną uwagę na fakt, iż powodzenie przeszczepu oraz ostateczny efekt transplantacji zależy od wyjątkowej dokładności oraz specjalistycznego doświadczenia chirurga. Zastosowane urządzenia oraz narzędzia chirurgiczne spełniają w transplantacji rolę jedynie pomocniczą.

Dlatego działania marketingowe różnych klinik, skupiające uwagę pacjenta tylko na stosowanych urządzeniach – są metodą odwracania uwagi od tego co najważniejsze – czyli wiedzy oraz doświadczenia transplantacyjnego chirurga. Jakość przeszczepu, zależy przede wszystkim od manualnych umiejętności lekarza. Umiejętne pobranie jednostki mieszkowej a następnie sprawna implantacja – gwarantuje najwyższą jakość i super efekt. Warto zatem przemyśleć decyzję i poddać się zabiegowi tylko w profesjonalnej klinice, przez wykwalifikowanego lekarza z odpowiednią wiedzą oraz praktyką – podkreśla dr Turkowski.

Dr Piotr Turkowski

Dr Piotr Turkowski

Lekarz medycyny estetycznej, specjalista i pasjonat chirurgii odtwórczej włosów, kończący specjalizację z chirurgii plastycznej. Jedyny oficjalnie zarejestrowany w Warszawie członek międzynarodowej światowej organizacji chirurgii odtwórczej włosów ( ISHRS), zrzeszającej najlepszych na świecie specjalistów w tej dziedzinie.

ocena artykułuocena artykułuocena artykułuocena artykułuocena artykułu (9 głosów, średnia: 4,89 na 5)

Zostaw komentarz

    • pl