Przeszczep włosów, bo o tymi opowiada dr Piotr Turkowski, specjalista w tej dziedzinie, zajmujący się transplantacją włosów od lat i skupiający swoje zainteresowania głównie wokół metody FUE. Doktor konsultuje i wykonuje zabiegi w znanej Klinice w Warszawie.

Przeszczep włosów metodą FUE

Operacja rekonstrukcji włosów jest jedną z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej u mężczyzn z łysieniem androgenowym. Zabiegi transplantacji FUE mogą być wykonywane nie tylko w obrębie owłosionej skóry głowy, co więcej mamy możliwość uzupełnić ubytki w owłosieniu w obrębie brody, brwi, czy zakryć starą bliznę pokrywając ja pojedynczymi jednostkami włosowymi.

przeszczep wlosow fue przebieg

przeszczep wlosow fue przebieg

Ponad sześćdziesiąt procent męskiej populacji doświadcza pewnego stopnia utraty włosów na pewnym etapie ich życia. Odpowiedzialne są za to geny. Na konsultacji podchodzimy do tematu holistycznie: Nie przez przypadek na konsultacji pytamy się jakie włosy miał ojciec, dziadek. Jako nieliczni leczymy pacjentów przyczynowo, najważniejsze są dla nas efekty i zadowolenie pacjenta. Coraz większą grupą stają się również kobiety z rozpoznanym typem łysienia androgenowego.

Oferta zabiegu transplantacji FUE

Klinika oferuje nie tylko wielospecjalistyczną diagnostykę i opiekę: badania z krwi pozwalające znaleźć przyczynę wypadania włosów, badanie obrazowe- trichoskopię, konsultację dermatologiczne, zabiegi wspomagające jak osocze bogatopłytkowe (PRP), koktajle witaminowe w postaci mezoterapii.
A przede wszystkim odtworzyć włosy w miejscach z których już wypadły, utracone włosy nie maja szans na odrośniecie.

Zabieg transplantacji włosów metodą FUE

Doktor P. Turkowski specjalizuje się w metodzie przeszczepu włosów FUE. Obecnie wykonywane są dwa rodzaje zabiegów chirurgicznych, a mianowicie operacja strip i ekstrakcja pojedynczych jednostek włosowych (FUE).

Metoda strip powoli staje się mniej popularna i odchodzi do lamusa. Powodem jest jej niedostateczny efekt kosmetyczny po zabiegu, szpecąca blizna z tyłu głowy, dłuższy okres rekonwalescencji. Najnowsza metoda leczenia: FUE, polega na pobraniu pojedynczych jednostek włosowych z obszaru dawcy za pomocą nowoczesnych, specjalnie do tego stworzonych urządzeń, a następnie wszczepienie ich w brakujące miejsce.

Świat zdecydowanie idzie w tą stronę, czyli metod nieizwazyjnych

W ciągu ostatniej dekady FUE zyskał ogromną popularność, zrewolucjonizował podejście do przeszczepów włosów, które stały się bardziej dostępne, mniej inwazyjne, bez blizny na całe życie z tyłu głowy. Co więcej FUE umożliwia wyselekcjonowanie najlepszych jednostek włosowych( mamy kontrolę nad pobieranymi włosami) co pozwoli uzyskać spektakularne efekty po zabiegu i cieszyć się nową fryzurą.

Zachęcam do konsultacji, na której Doktor jest w stanie podzielić się swoimi bardzo dobrymi wynikami, które mogą być użyteczne w podjęciu decyzji u pacjentów borykających się z tym nieodwracalnym schorzeniem jakim jest łysienie androgenowe u Pań czy Panów.

Dr Piotr Turkowski

Dr Piotr Turkowski

Lekarz medycyny estetycznej, specjalista i pasjonat chirurgii odtwórczej włosów, kończący specjalizację z chirurgii plastycznej. Jedyny oficjalnie zarejestrowany w Warszawie członek międzynarodowej światowej organizacji chirurgii odtwórczej włosów ( ISHRS), zrzeszającej najlepszych na świecie specjalistów w tej dziedzinie.

ocena artykułuocena artykułuocena artykułuocena artykułuocena artykułu (39 głosów, średnia: 4,13 na 5)

Zostaw komentarz

    • pl
    • en