Skip to main content

Dr Cyj hair filler

Peptydowana terapia przeciw wypadaniu włosów

Łysienie to problem, który jest powodem znaczącej utraty włosów, a co za tym idzie, także dobrego samopoczucia. Dotyczy zwykle skóry owłosionej głowy, choć występuje także w obrębie innych partii ciała. Na skutek zmian klimatycznych, czynników genetycznych oraz niewłaściwej pielęgnacji łysienie może występować w wielu różnych postaciach i różnić się zarówno rodzajem wypadania włosów, jak  i mechanizmem powstawania problemu. Łysienie może być samoistne, a także stanowić odpowiedź organizmu na wiele indywidualnych uwarunkowań. To także efekt różnych schorzeń oraz powikłań po terapii.

Na szczęście istnieje terapia łysienia, która wykorzystuje preparat peptydowy dr Cyj. Skutecznie wspomaga proces odrastania włosów i hamuje ich wypadanie. Skład preparatu opiera się na siedmiu peptydach, które są ze sobą połączone stabilizowanym kwasem hialuronowym stymulującym mikrokrążenie skóry głowy, a także odżywia słabe mieszki włosów. Dzięki temu nasi Pacjenci mogą skutecznie pozbyć się problemu związanego z łysieniem, który wynika z wielu przyczyn. Nasi specjaliści dbają o komfort Pacjenta oraz o uzyskanie spektakularnych efektów.

dr cyj hair filler warszawa

Na czym polega terapia dr Cyj?

Terapia z zastosowaniem preparatu dr Cyj pomaga skutecznie zniwelować problem wypadających włosów. Dr Cyj jest pierwszym na świecie preparatem peptydowym wspomagającym odrastanie włosów oraz zatrzymującym ich wypadania. Właśnie dlatego stosuje się go w leczeniu wypadania włosów. W skład preparatu wchodzi siedem unikalnych peptydów, które są połączone z kwasem hialuronowym i stymulują mikrokrążenie skóry głowy. W efekcie odżywiają mieszki włosowe.

Wyjątkowe działanie preparatu wynika przede wszystkim ze składników – stymulujących komórki do procesu namnażania się oraz peptydów, które znoszą niekorzystny wpływ czynników środowiskowych na włosy i skórę głowy. Rezultatem jest zahamowanie procesu wypadania mieszków włosowych oraz utraty ich koloru. Leczenie preparatem dr Cyj jest procesem stosunkowo wolnym i długotrwałym. Dzięki temu można jednak stopniowo i kompleksowo kontrolować przenikanie składników odżywczych, a także nieustannie pobudzać komórki do regeneracji nawet w trakcie 2 tygodni po zabiegu.

Działanie preparatu opiera się na obecności częściowo stabilizowanego kwasu hialuronowego. Substancja pomaga w przenikaniu w głąb skóry składników aktywnych preparatu dr Cyj. W trakcie wstrzykiwania niewielkie dawki aktywnych składników działają dokładnie w tych miejscach, gdzie chce się wywołać zmiany w komórkach. Po przeniknięciu w skórę peptydy wykazują podobne działanie do tych składników, które są obecne w organizmie Pacjenta. Oddziałują także na procesy komórkowe, które odpowiadają za wzrost włosów. Rezultatem jest znaczne pobudzenie krążenia oraz odżywienie skóry głowy. Mieszki włosowe ulegają odnowieniu, szybciej rosną, a preparat wykazuje również właściwości pielęgnacyjne włosów.

Zabiegi z wykorzystaniem preparatu dr Cyj, hamują więc skutecznie wypadanie włosów, działają na poziomie genów i DNA, pobudzają krążenie, odżywiają skórę głowy, rewitalizują mieszki włosowe oraz przyspieszają wzrost włosów i pomagają w pielęgnacji skóry głowy. Na uwagę zasługuje fakt, że zabiegi z wykorzystaniem preparatu dr Cyj są praktycznie bezbolesne, dlatego też nie ma potrzeby, aby podawać znieczulenie Pacjentowi. Osoby, które mają podwyższony próg wrażliwości, mogą jednak otrzymać specjalny chłodzący żel, który ma za zadanie znieczulić miejsce poddane zabiegowi.

mezoterapia iglowa

Wskazania do zabiegu

Preparat dr Cyj stosuje się w zabiegach u Pacjentów obu płci, u których zauważono problem wypadania włosów. Zaleca się go także do wykonania u osób z cienkimi włosami oraz jako formę terapii wspomagającej po przeszczepie włosów, aby przyspieszyć ich wzrost. Preparat stosuje się także w postaci zabezpieczenia przed wypadaniem włosów, zagęszczeniu ich i pogrubieniu. Terapię przeprowadza się też u osób, którym zależy na poprawieniu krążenia w skórze głowy. Wskazaniem jest więc przede wszystkim łysienie androgenowe (samoistna utrata włosów wynikająca z procesów fizjologicznych organizmu). Objawy, które świadczą o występowaniu tego problemu to przede wszystkim występowanie tzw. zakoli, przerzedzenie i przesunięcie w górę linii włosów (tzw. efekt wysokiego czoła), stopniowego przerzedzania się włosów w środkowej części głowy oraz całkowita łysina.

Warto jednak pamiętać, że łysienie to problem, który dotyczy głównie mężczyzn, ale coraz częściej obserwowany jest także u kobiet. W efekcie stanowi źródło kompleksów i wycofania z życia towarzyskiego. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby poznać przyczynę problemu wypadania włosów przed rozpoczęciem leczenia i wyeliminować ją. Technika ta jest często wybierana przez Pacjentów prowadzących aktywny tryb życia ze względu na krótki czas rekonwalescencji. 

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg z zastosowaniem preparatu dr Cyj, tak jak każdy inny z zakresu medycyny estetycznej, posiada pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Lekarze nie podejmują się aplikacji substancji u kobiet w ciąży, w trakcie laktacji, a także u pacjentów z chorobą nowotworową, otwartymi ranami oraz stanami zapalnymi w obszarze skóry głowy.

Przeciwwskazaniem są również aktywne choroby autoimmunologiczne, ogólny zły stan zdrowia, osłabienie, przeziębienie i opryszczka. Pacjenci z cukrzycą, infekcjami skóry, czy też z uczuleniem na jakikolwiek składnik znajdujący się w preparacie także muszą zdawać sobie sprawę z tego, że nie zostaną zakwalifikowani do zabiegu. Ostateczna decyzja podejmowana jest przez lekarza na podstawie wywiadu i wyników badań.

Przebieg zabiegu

Zabieg z wykorzystaniem preparatu dr Cyj nie wymaga specjalnego przygotowania od Pacjenta. Należy jednak pamiętać o tym, aby dzień wcześniej umyć włosy, aby uniknąć tego następnego dnia. Zaleca się również odstawienie alkoholu po zabiegu, aby przyspieszyć proces rekonwalescencji. Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz skieruje Pacjenta na konsultację, w której trakcie można wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Specjalista oceni stan zdrowia pacjenta i sprawdzi kondycję skóry głowy. To bardzo ważny etap leczenia, ponieważ pozwala wykryć ewentualne schorzenia, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka.

Po zakwalifikowaniu Pacjenta do zabiegu lekarz może zaaplikować specjalny żel chłodzący, który ma zniwelować ewentualne nieprzyjemne dolegliwości bólowe w trakcie zabiegu. Preparat aplikuje się następnie za pomocą iniekcji, cienką igłą w formie mezoterapii igłowej. Samo działanie zabiegowe wymaga około 20 minut i rozdzielone jest na 4 serie co około 14 dni. Lekarze zalecają, aby w celu utrzymania efektów wykonać tzw. kurację przypominającą po upływie pół roku od zakończenia pierwszej iniekcji.

ostrzykiwanie preparatem dr Cyj

Rekonwalescencja po zabiegu

Zabiegi z wykorzystaniem preparatu dr Cyj, wyróżniają się dużą wygodą dla Pacjenta, ponieważ pozwalają od razu powrócić do codziennej aktywności. Leczenie nie wywołuje skutków ubocznych, ale bezpośrednio po jego zakończeniu mogą wystąpić niewielkich rozmiarów zgrubienia w miejscach, gdzie był zaaplikowany preparat. U niektórych Pacjentów występuje także swędzenie, które jednak mija samoczynnie po upływie 24 godzin. Zaleca się, aby po około pół roku od przeprowadzonej terapii, podać kolejną dawkę w formie tzw. terapii przypominającej.

Dr Cyj w pigułce

ok
Preparat dr Cyj stanowi innowacyjne połączenie kwasu hialuronowego z kompleksem 7 peptydów. Dzięki temu wyróżnia się wielopłaszczyznowym działaniem.
ok
Obecność kwasu hialuronowego sprawia, że składniki aktywne preparatu mogą przenikać w głąb skóry.
ok
Preparat aplikowany jest za pomocą precyzyjnych igieł, dzięki czemu peptydy mogą działać bardzo dokładnie i punktowo. Efektem jest pobudzenie wzrostu i rozwój cebulek włosa.
ok
Zabieg wymaga tylko 8 tygodni i przeprowadzenia 4 serii co dwa tygodnie. Pierwsze efekty można zauważyć już po 14 dniach od pierwszej serii zabiegowej.
ok
Zabieg jest bezpieczny i praktycznie nie niesie ryzyka występowania niepożądanych efektów.
ok
Odpowiednio zaplanowana terapia pomaga skutecznie zahamować wypadanie włosów, wzmocnić cienkie, przerzedzone włosy, a także te, które są po przeszczepie. Efektem jest także odżywienie i pielęgnacja skóry, pobudzenie krążenia, rewitalizacja mieszków włosowych oraz przyspieszenie wzrostu włosa.

Efekty zabiegu

Pierwsze efekty zabiegu z wykorzystaniem preparatu dr Cyj, są widoczne po około 14 dniach od rozpoczęcia terapii. Rezultatem zabiegu jest zahamowanie wypadania włosów przy równoczesnym działaniu na poziomie genów oraz DNA. Wzrost nowych włosów ulega więc pobudzeniu, w szczególności w fazie anagenu. Obecność kwasu hialuronowego znacznie pomaga natomiast w przenikaniu substancji odżywczych w głąb skóry. Niewielkie dawki peptydów są stale uwalniane, dzięki czemu działają dokładnie w tym miejscu, gdzie niezbędne jest wprowadzenie zmian. Peptydy działają na zasadzie podobnej do składników obecnych w organizmie i wpływają na wzrost włosów. Rezultatem zabiegu jest więc pobudzenie krążenia, odżywienie skóry głowy, odnowienie mieszków włosowych oraz szybszy ich porost.

FAQ

Czym jest Dr Cyj?

Dr CYJ to innowacyjny produkt stworzony do walki z problemem wypadania włosów. Jest to rodzaj mezoterapii, w której substancje aktywne są iniekowane bezpośrednio w skórę głowy, stymulując wzrost włosów i zwiększając ich gęstość.

Jak działa Dr CYJ?

Dr Cyj zawiera kompleks peptydów, które stymulują wzrost włosów, poprawiają krążenie krwi w skórze głowy, a także zwiększają grubość i wytrzymałość włosów. Peptydy te są iniekowane bezpośrednio w skórę głowy, docierając do mieszków włosowych i działając na nie bezpośrednio.

Czy zabieg Dr CYJ jest bolesny?

Zabieg Dr CYJ może powodować pewien dyskomfort, ponieważ polega na iniekcjach. Zwykle jednak stosuje się miejscowe znieczulenie, aby zminimalizować ból podczas zabiegu.

Czy Dr CYJ jest skuteczny w leczeniu wypadania włosów?

Dr CYJ może być skuteczny w leczeniu niektórych rodzajów wypadania włosów, zwłaszcza tych związanych z niedoborami odżywczymi lub problemami z krążeniem w skórze głowy. Jak z każdym zabiegiem, skuteczność może różnić się w zależności od indywidualnych okoliczności.

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg Dr Cyj zazwyczaj trwa od 30 do 60 minut, w zależności od obszaru, który jest leczony.

* Przedstawiona treść ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.