Skip to main content
Wiele osób boryka się z problemem przerzedzonych brwi lub całkowitego ich braku. Zanik brwi lub ich przerzedzenie to przykra przypadłość, która zazwyczaj bywa doraźnie ukrywana pod makijażem. Warto pozbyć się tego problemu na stałe! Przeszczep brwi metodą FUE to sprawdzona i skuteczna metoda, która polecana jest przez lekarzy dermatologów.

Przeszczep brwi – na czym polega?

Czy da się pokonać wrodzoną niezdolność porostu brwi? Jak zagęścić brwi? Jak uzupełnić przerzedzone brwi?  Skutecznym rozwiązaniem wszystkich problemów jest zagęszczanie brwi metodą FUE. Zabieg przeszczepu brwi metodą FUE polega na transplantacji od 50 do 400 graftów. Grafty pobierane są z tylnej części szyi pacjenta lub obszarów skóry za uchem. Włosy obecne w tych miejscach ciała charakteryzują się wyglądem oraz strukturą najbardziej podobną do naturalnych włosów porastających łuki brwiowe.

Jak przebiega zabieg przeszczepu brwi metodą FUE?

Zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską, na której dokonywana jest wstępna ocena miejsc przeszczepu. Transplantacja brwi metodą FUE rozpoczyna się od aplikacji miejscowego znieczulenia na obszar, z którego mieszki włosów mają zostać pobrane. Powoduje to, że zabieg jest dla pacjenta praktycznie bezbolesny. Przeszczep wykonuje się manualnie przy użyciu najcieńszych igieł punkcyjnych, które służą do pobierania pojedynczych mieszków włosowych i wprowadzania ich poprzez nakłucie skóry na łuku brwiowym.

Zabieg trwa zazwyczaj od 2 do 3 godzin, czas uzależniony jest od stanu oraz ilości przeszczepianych włosów. Przeszczep brwi metodą FUE wymaga od lekarza niezwykłej precyzji we wszczepianiu włosów pod odpowiednim kątem i umiejętności nadania brwiom odpowiedniego kształtu.

przeszczep brwi

Rezultaty przeszczepu brwi metodą FUE

Pierwsze efekty transplantacji brwi metodą FUE można zauważyć już bezpośrednio po zakończonym zabiegu. Przez okres pół roku po wykonaniu zabiegu, brwi stopniowo stają się coraz gęstsze, a po około roku czasu widoczny jest odpowiedni kształt brwi.

Zalety przeszczepu brwi metodą FUE

Wśród zalet transplantacji brwi metodą FUE można wymienić:

  • Skuteczność – zabieg zawsze skutkuje zagęszczeniem brwi i sprawia, że brwi wyglądają niczym naturalne.
  • Brak blizn – podczas zabiegu nie używa się skalpela ani nie zakłada szwów, w związku czym pacjent nie musi obawiać się o blizny w miejscach pobrań mieszków włosowych.
  • Trwały efekt – włosy przeszczepiane są wraz z całymi mieszkami włosowymi, w których ulokowane są komórki macierzyste odpowiadające za wzrost włosa. Stanowi to gwarancję nieograniczonej czasowo skuteczności zabiegu.
  • Bezbolesność – dzięki zastosowaniu miejscowego znieczulenia.
  • Szybka rekonwalescencja – rekonwalescencja po zabiegu transplantacji brwi metodą FUE trwa zazwyczaj kilka dni. Przez ten czas na brwiach może utrzymywać się lekkie zaczerwienienie, a miejsce pobrania włosów może dawać poczucie niewielkiego dyskomfortu.

Transplantacja brwi metodą FUE to skuteczny sposób na zagęszczenie brwi i nadanie twarzy pięknego, wyrazistego wyglądu. To świetne rozwiązanie dla osób chcących poprawić symetrię brwi lub ich estetykę poprzez odpowiednie wymodelowanie kształtu brwi. Sprawdź ofertę zabiegu transplantacji włosów metodą FUE.

4.3/5 - (3 głosy)

Zostaw komentarz