Wiele osób boryka się z problemem przerzedzonych brwi lub nawet braku brwi. Powody takiego stanu rzeczy mogą być różne – utrata brwi w wyniku chemioterapii, choroby, uwarunkowania genetyczne czy też urazy. Zanik brwi lub ich przerzedzenie to przykra przypadłość, która zazwyczaj bywa doraźnie ukrywana pod makijażem. Warto jednak pozbyć się tego problemu na stałe, poddając się zabiegowi zagęszczania brwi metodą FUE. Przeszczep brwi metodą FUE to sprawdzona i skuteczna metoda na uzupełnienie brwi, która polecana jest przez lekarzy dermatologów.

Przeszczep brwi metodą FUE – na czym polega?

Jak odzyskać brwi po chemioterapii albo urazie? Jak zagęścić brwi? Jak uzupełnić przerzedzone brwi? Jak pokonać wrodzoną niezdolność porostu brwi? Skutecznym rozwiązaniem tych wszystkich problemów jest zagęszczanie brwi metodą FUE. Zabieg przeszczepu brwi metodą FUE polega na transplantacji od 50 do 400 graftów, które pobierane są z tylnej części szyi pacjenta lub obszarów skóry za uchem. Włosy obecne w tych miejscach ciała charakteryzują się wyglądem oraz strukturą najbardziej podobną do naturalnych włosów porastających łuki brwiowe.

Jak przebiega zabieg przeszczepu brwi metodą FUE?

Zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską, na której dokonywana jest wstępna ocena miejsc przeszczepu. Transplantacja brwi metodą FUE rozpoczynana jest od aplikacji miejscowego znieczulenia na obszar, z którego mieszki włosów mają zostać pobrane. Powoduje to, że zabieg jest dla pacjenta praktycznie bezbolesny. Przeszczep dokonywany jest manualnie przy użyciu najcieńszych igieł punkcyjnych, które służą do pobierania pojedynczych mieszków włosowych i wprowadzania ich poprzez nakłucie skóry na łuku brwiowym.

Całość zabiegu trwa zazwyczaj od 2 do 3 godzin i czas ten uzależniony jest od stanu oraz ilości przeszczepianych włosów. Przeszczep brwi metodą FUE wymaga od lekarza niezwykłej precyzji we wszczepianiu włosów pod odpowiednim kątem i umiejętności nadania brwiom odpowiedniego kształtu, zgodnego z kształtem twarzy.

gęste brwi

gęste brwi

Rezultaty przeszczepu brwi metodą FUE

Pierwsze efekty transplantacji brwi metodą FUE można zauważyć już bezpośrednio po zakończonym zabiegu. Przez okres pół roku po wykonaniu zabiegu, brwi stopniowo stają się coraz gęstsze, a po około roku czasu widoczny jest odpowiednio nadany kształt brwi.

Zalety przeszczepu brwi metodą FUE

Wśród zalet transplantacji brwi metodą FUE można wymienić:

  • Skuteczność – zabieg zawsze skutkuje zagęszczeniem brwi i sprawia, że brwi wyglądają niczym naturalne.
  • Brak blizn – podczas zabiegu nie używa się skalpela ani nie zakłada szwów, w związku czym pacjent nie musi obawiać się o blizny w miejscach pobrań mieszków włosowych ani na łukach brwiowych.
  • Trwały efekt – włosy przeszczepiane są wraz z całymi mieszkami włosowymi, w których ulokowane są komórki macierzyste odpowiadające za wzrost włosa, co stanowi gwarancję nieograniczonej czasowo skuteczności zabiegu.
  • Bezbolesność – dzięki zastosowaniu miejscowego znieczulenia.
  • Szybka rekonwalescencja – rekonwalescencja po zabiegu transplantacji brwi metodą FUE trwa zazwyczaj kilka dni. Przez ten czas na brwiach może utrzymywać się lekkie zaczerwienienie, a miejsce pobrania włosów może dawać poczucie niewielkiego dyskomfortu.

Transplantacja brwi metodą FUE to skuteczny sposób na zagęszczenie brwi i nadanie twarzy pięknego, wyrazistego wyglądu. To także świetne rozwiązanie dla osób chcących poprawić symetrię brwi lub ich estetykę poprzez odpowiednie wymodelowanie kształtu brwi.

Dr Piotr Turkowski

Dr Piotr Turkowski

Lekarz medycyny estetycznej, specjalista i pasjonat chirurgii odtwórczej włosów, kończący specjalizację z chirurgii plastycznej. Jedyny oficjalnie zarejestrowany w Warszawie członek międzynarodowej światowej organizacji chirurgii odtwórczej włosów (ISHRS), zrzeszającej najlepszych na świecie specjalistów w tej dziedzinie.

ocena artykułuocena artykułuocena artykułuocena artykułuocena artykułu (2 głosów, średnia: 5,00 na 5)

Zostaw komentarz

    • pl